اگر انقلاب نشده بود مردم همچنان در فقر بودند و آب و برق و گاز نداشتند!

قبل از انقلاب ۴۹ درصد مردم زیر خط فقر بودند. آب و برق و گاز در روستاها معنی نداشت. انقلاب ما به لحاظ اقتصادی و سیاسی و علمی، کشور را از فرش به عرش رساند.

اگر انقلاب نشده بود مردم همچنان در فقر بودند و آب و برق و گاز نداشتند!

احمد وحیدی در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه قم در میدان آستانه گفت: برای شناخت ماهیت اصلی انقلاب و تفاوت آن با دوران شاه پهلوی نگاهی به آمارها باید داشته باشیم. مثلا اینکه درصد بالایی از مردم ما بی سواد بودند به حدی که در کشور ما نهضت سوادآموزی به راه افتاد.

وی افزود: وضع اقتصادی مردم ما به گونه ای بود که ۴۹ درصد مردم زیر خط فقر بودند. در حالی که مردم ما ۳۵ میلیون نفر بودند و بشکه های فراوان نفت فروخته شده به مردم نمی رسید.

وی گفت: آب و برق و گاز در روستاهای ما معنی نداشت. انقلاب ما به لحاظ اقتصادی و سیاسی و علمی، کشور را از فرش به عرش رساند. امروزه کشور ما به برکت انقلاب اسلامی در نقطه بسیار بالایی است.

وزیر کشور بیان کرد: در شاخص توسعه انسانی که ترکیبی از بهداشت، آموزش و درآمد است، ایران امروز در رتبه نخست توسعه انسانی بالا قرار دارد و در آستانه توسعه انسانی خیلی بالا قرار داریم. درحالی که درگذشته در این حوزه کشوری عقب مانده بودیم.

وی گفت: در دوره پهلوی متوسط عمر مردم ۵۵ سال بود که این امید به زندگی در ایران به ۷۷ سال رسیده است. امروزه به برکت انقلاب اسلامی انواع کشتی های بزرگ، هواپیمای مسافربری و جنگی و.. ساخته می شود. امروزه در رتبه چهارم نانوی جهانی هستیم. امروزه در رتبه ۱۶ تولید علم جهانی هستیم و جزو بزرگترین سازندگان فولاد وبسیاری از صنایع دیگر در جهان هستیم.

وزیر کشور بیان کرد: کشور ما با موتور محرکه انقلاب اسلامی به پیش می رود. امروز در همه حوزه ها به خصوص حوزه فرهنگی در دنیا تجلی و تبلور داریم. امروزه در دنیا غیر از ایران کسی حرف خاصی برای گفتن ندارد. امروزه انقلاب اسلامی ما تنها انقلاب و مکتبی است که برای آینده بشر با فرهنگ مهدویت خود حرف های دست یافتنی و الهی دارد.

وزیر کشور بیان کرد: گروهک های تروریست و تجزیه طلب از نقاط مختلف جهان که در میان خود آن اقوام یعنی کردها و بلوچ ها نیز جایگاهی ندارند امروز به دشمنان انقلاب مبدل شده اند. وای بر کسانی که امروز دم از زندگی و آزادی می زنند در حالی که کارنامه آنها مشخص است که دشمن زندگی و آزادی بودند.

وی با ذکر این مطلب که کرامت زن در جمهوری اسلامی به اوج خود رسیده است، عنوان کرد: امروزه دشمنان بیگانه که وابسته نفس و مزدور دشمنان هستند در خارج برای ملت ایران صدای خود را بلند می کنند. کشورهای غربی گول این افراد ضعیف و ذلیل را خوردند. گروه فریب خورده و فراری می خواستند جنگ ترکیبی علیه ملت ایران را رقم بزنند که با رهبری فرزانه انقلاب و همراهی مردم این طراحی پیچیده شکست خورد.

وی در ادامه یادآورشد: البته عده ای نیز هستند که از ملت فراری هستند و پشیمان شده از انقلاب هستند و در راه انقلاب از نفس افتادند. این گروه فکر می کنند که به دلیل اینکه خودشان نتوانستند در همراهی انقلاب به کمال برسانند، مردم نیز خسته شده اند. آنها می گویند که انقلاب از مسیر خود منحرف شده است. از دید این گروه قطعا چنین به نظر می رسد ولی انقلاب اسلامی بر همان شعارهای اصلی خود پایدار است./ایسنا

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها

.