قالیباف: از مردم خجالت می کشیم

ما در تمامی حوزه ها عالی عمل کردیم اما متاسفانه در حوزه اقتصاد عملکردمان خوب نبوده و از مردم خجالت می کشیم. ما باید بپذیریم که در حوزه اقتصادی کارنامه قابل قبولی نداریم‌.

به گزارش مستقل آنلاین رئیس قوه مقننه گفت: در هر حوزه ای اگر عالی عمل کرده باشیم در بحث اقتصاد و معیشت مردم کارنامه ضعیفی داریم. بخاطر کارنامه ضعیفمان در اقتصاد خجالت زده مردم هستیم.

در نشست وزیر و جمعی از مدیران حقوقی وزارت اطلاعات با بیان این که این جمع، جمعی است که نقش موثری در امنیت کشور دارد ضمن تقدیر از اقدامات سربازان گمنام امام زمان (عج) در مقابله با توطئه ها و اقدامات دشمنان، گفت: اگر خدای نکرده امنیت به هر شکلی خدشه دار شود زندگی مردم هم در بعد معنوی و هم مادی دچار اختلال می شود به خصوص امنیت پایدار در منطقه ای که کانون بحران هاست.

وی با اشاره به اقدامات امنیتی و نظامی آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه و علیه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: برخلاف ادعاهای برخی انقلابی های پشیمان شده، واقعیت این است که منطق انقلاب ما فرهنگی بود و اساسا برگ برنده ما این بود که هیچ مسئله امنیتی نداشته باشیم اما طراحی دشمن به نحوی بود که از همان ابتدا، انقلاب اسلامی را در عرصه های مختلف امنیتی و نظامی درگیر کرد.

وی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنان به خصوص آمریکا و اسراییل مطمئن بودند که در مقابل قدرت فرهنگی ملت ایران قدرتی ندارند و براساس حساب و کتابی که انجام دادند تصورشان این بود که می توانند کار ما را در جنگ تحمیلی تمام کنند اما مجاهدت مردم ایران این تصور آنها را باطل کرد.

وی اضافه کرد: امروز و از پی سال ها تقابل نظامی و امنیتی دشمنان با جمهوری اسلامی، در بحث امنیت کشور با وجود اتفاقاتی که هر کدام می توانست کشوری را از پای در بیاورد اما دستاورد و کارنامه امنیتی ما عالی است و کارنامه دفاعی و امنیتی خود را با افتخار سر دست می گیریم هرچند باید بپذیریم که در حوزه اقتصادی کارنامه قابل قبولی نداریم‌ و خجالت زده مردم هستیم.

 

جنگ اقتصادی که علیه ملت ایران در جریان است

وی در ادامه با اشاره به جنگ اقتصادی که علیه ملت ایران در جریان است گفت: براساس گزارش هایی که به دست ما می‌رسد، عرصه طراحی شده علیه ایران صحنه واقعی یک جنگ است و به صورت جزیی در بخش های مختلف دشمن در حال رصد و ضربه زدن به حوزه های اقتصادی کشور است.

وی همچنین از جنگ شناختی و رسانه ای به عنوان دومین عرصه نبرد دشمن با ملت ایران نام برد و گفت: در این جنگ دشمن در حال اجرای سناریویی است که هدف آن از بین بردن امید مردم به خصوص جوانان و القای حس بن بست به آن هاست.

وی افزود: اگر همه بخش های کشور دارای انسجام باشند و یک اولویت را دنبال کنند با توجه به ظرفیت هایی که در کشور وجود دارد، در یک برنامه مدون میان مدت می توان ثبات اقتصادی را در کشور ایجاد کرد به نحوی که مردم این تحول را به خوبی احساس کنند.

رئیس قوه مقننه تاکید کرد: برای مقابله با جنگ شناختی و رسانه ای که در جریان است ما به جهاد تبیین نیاز داریم و برای موفقیت در بخش های مختلف و حل مشکلات گوناگون کشور نیازمند جهاد تصمیم نیزهستیم./انتخاب

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها