10 راه ساده برای لاغر شدن | برنامه لاغری در یک هفته

امروزه افراد زیادی از مشکل چاقی رنج می برند و به دنبال روشی برای کاهش وزن سریع و سالم هستند. راه های موثری وجود دارد که می توانید فقط در یک هفته 8 کیلو لاغر کنید.

10 راه ساده برای لاغر شدن | برنامه لاغری در یک هفته
اضافه وزن ارمغان دنیای مدرن برای انسان هاست که تمام رده های سنی را درگیر خود کرده است به همین دلیل تحقیقات زیادی در این خصوص انجام شده که نتایج آنها پیشنهاداتی است که در این بخش می خوانید.

3497

 

با این 10 روش ،ساده تر لاغر شوید

لاغر شدن و کم کردن وزن گاهی برای برخی افراد تبدیل به یک مشکل و دغدغه می شود اما باید دانست که انجام هر کاری و حل هر مشکلی با راههای درست و کاربردی نتیجه بهتری خواهد داشت که در این بخش از سلامت نمناک به 10 مورد از این کارها اشاره می شود.

820_Esteghlal-1398-09-13_1575435470

10 راه آسان برای لاغر شدن

1- بیشتر پروتئین بخورید!!
حدود 25 -30% از کالری موجود در پروتئین در هر دوره هضم و گوارش سوخته می شود این درحالی است که این عدد برای کربوهیدرات ها تنها 6 -8% است.
2- حرکت های ترکیبی داشته باشید:
برای کاهش وزن تنها به سراغ ورزش هایی که برایتان انجام آنها راحت تر است نروید بلکه ترکیبی از حرکات سخت را هم به تمرین ورزشی خود راه دهید.
3- شوق و ذوق قرض بگیرید:
همیشه شروع کار کمی سخت است و داشتن شوق و ذوق برای ورزش مانند یک محرک عالی عمل می کند به همین دلیل برای شروع تماشایی فیلم هایی که ورزش و انجام تمرینات ورزشی در آن با هیجان دیده می شود توصیه می شود.

820_Piroozi-1398-09-13_1575407413

روش های ساده و موثر در لاغری 

4- بشقاب شامتان را خلوت کنید:
همانطور که قبلا گفته بودیم اصلا نباید شام را از وعده های غذایی خود حذف کنید بلکه باید رنگ و لعاب آن را تغییر دهید که به جای رنگ قرمز گوشت و لعاب و چربی از رنگ سبز سبزیجات استفاده کنید.
5- سالادتان را در سرکه غرق کنید:
خوردن سالاد باید یک پایه ثابت وعده های غذایی شما باشد که اضافه کردن سرکه سیب به آن تاثیر فوق العاده خواهد داشت.
6- تنبل نباشید:
نشستن در پای تلویزیون و یا کامپیوتر به خصوص بازی های کامپیوتری به دلیل شکل فیزیکی بدن در آن حالات افزایش سایز کمر و شکم را تشدید می بخشد.

820_IranVarzeshi-1398-09-13_1575407398

زیاد تلویزیون تماشا نکنید
7- قبل از غذا آب بنوشید:
یک لیوان پر از آب اتاقک شکم شما را تا حدی پر کرده و جای خالی زیادی برای ورود غذا باقی نمی گذارد.
8- دندان هایتان را بیشتر مسواک کنید:
محققان ژاپنی به تازگی دریافته اند که مردانی که دفعات مسواک زدن به دندان هایشان و زمان آن در آنها بیشتر است لاغر تر هستند.
9- هر روز صبحانه بخورید:
تحقیقات اساتید دانشگاه هاروارد و بوستون نتیجه ای جالب داشته که طبق آن افراد به خصوص کودکانی که صبحانه به طور مرتب مصرف نمی کنند 35 تا 50% بیتشر به اضافه وزن دچار می شوند.
10- از غذاهای بسته بندی شده دوری کنید:
تمام مواد غذایی که به صورت بسته بندی در واقع صنعتی تولید و عرضه می شوند با افزایش سریع قند خون قدرت شما برای ورزش و دویدن بهتر را تا حد قابل توجهی کم می کنند.

820_Hadaf-1398-09-13_1575407433

راهکار لاغری مثل آب خوردن!

اگر به دنبال یک راه معقول و علمی برای لاغر شدن هستید، نوشیدن حداقل 8 لیوان آب را در تغذیه روزانه خود جای دهید.

دکتر پیام فرح‌بخش متخصص تغذیه و رژیم درمانی، در گفتگو با اشاره به موضوع اثر خوردن آب در لاغری بیان کرد: چاقی یکی از معضلات جهان امروزی است و بسیاری از افراد چاق به دنبال یک راه معجزه‌آسا برای کاهش سریع و آسان وزن هستند. تنها راه معقول و علمی کاهش وزن این است که مقدار کالری که می‌سوزانید بیشتر از مقداری باشد که دریافت می‌کنید و نوشیدن آب در روز یکی از نکات کلیدی برای تغذیه سالم و بخش مهمی از یک رژیم لاغری موفق و کارآمد است.
وی افزود: بین وعده صبحانه و ناهار، بین وعده ناهار تا شام آب بنوشید و سعی کنید 8 تا 12 لیوان‌ آبی که مقدار متوسط مصرفی برای همه افراد سالم و بالغ جامعه است‌، را بین این وعده‌ها تقسیم کنید.
این متخصص تغذیه و رژیم درمانی اظهار داشت: علت لاغر شدن توسط خوردن آب به این شرح است: آب برای دفع مواد زائد از بدن ضروری است و بدون دریافت آب کافی مواد زائد و دفعی در روده‌ها جمع شده و باعث اضافه وزن می‌شود، همچنین خوردن‌ آب متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد، در نتیجه کالری بیشتری می‌سوزانید و هنگامی که بدن آب کافی دریافت نکند، سلول‌های چربی سفت می‌شوند و به راحتی نمی‌سوزند و در نتیجه کاهش وزن سخت‌تر خواهد شد.
وی بیان کرد: نوشیدن آب قبل از غذا خوردن مقداری از حجم معده را به خود اختصاص می‌دهد و باعث می‌شود غذای کمتری بخورید و در درازمدت وزن کم کنید، بنابراین این راه می‌تواند یکی از تکنیک‌های لاغری به حساب آید.
دکتر فرح‌بخش خاطرنشان کرد: مقدار متوسط مصرف آب در جامعه برای افراد سالم بالغ بر 8 تا 12 لیوان در روز است که برای کسانی که در مناطق سردسیر یا گرمسیر کار می‌کنند، یا در سنین کودکی هستند، این مقدار فرق می‌کند. همچنین نوشیدن آب باعث بهبودی سردرد، تب، سرماخوردگی می‌شود و تمرکز ذهنی شما را افزایش می‌دهد. نکته مهم در نوشیدن آب این است که 1 ساعت قبل از غذا تا 1 ساعت بعد از غذا آب نخورید، چرا که ممکن است باعث رقیق شدن شیره‌های گوارشی، بروز دل‌درد، نفخ و سوء هاضمه شود.
 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها