آتش سوزی در سراسر جنگل های اروپا

با افرایش دما در سراسر جهان،جنگل‌های اروپا با موج آتش‌سوزی مواجه شده‌اند.

به گزارش مستقل آنلاین خبرگزاری رویترز نوشت:

 

مقامات در سراسر جنوب اروپا روز یکشنبه برای کنترل آتش سوزی های عظیم جنگلی در کشورهایی از جمله اسپانیا، یونان و فرانسه که هزاران نفر در آنجا به دلیل افزایش دما تخلیه شده اند، مبارزه کردند.

 در اسپانیا، هلیکوپترها آب را روی شعله های آتش ریختند، زیرا گرمای شدید و اغلب مناطق کوهستانی کار را برای آتش نشانان سخت می کرد.

 آژانس ملی هواشناسی AEMET برای روز یکشنبه هشدارهایی برای افزایش دمای هوا صادر کرد و پیش‌بینی دمای بالای 42 درجه سانتی‌گراد (108 فارنهایت) در آراگون، ناوارا و لاریوخا، در شمال بود.  این سازمان اعلام کرد که موج گرما روز دوشنبه پایان خواهد یافت، اما هشدار داد که دمای هوا به طور غیرعادی بالا خواهد ماند.

 اسپانیا تقریباً یک هفته موج گرما را تجربه کرده است که بیشینه آن به 45.7 درجه سانتیگراد (114 فارنهایت) رسیده است.

 در استان مالاگا، آتش‌سوزی‌های جنگلی تا شب ادامه داشت و ساکنان محلی نزدیک میجاس، شهری محبوب برای گردشگران اروپای شمالی، را تحت تأثیر قرار داد.

 ماری کارمن مولینا، یکی از اعضای شورای محلی در الهائورین، یکی از شهرهای تخلیه شده، گفت که نگران است خانه ها ویران شوند.

مقامات منطقه ای بعد از ظهر یکشنبه اعلام کردند در فرانسه، آتش سوزی جنگلی در حال حاضر بیش از 11000 هکتار (27000 هکتار) در منطقه جنوب غربی ژیروند گسترش یافته است و بیش از 14000 نفر تخلیه شده اند.

مقامات در بیانیه ای اعلام کردند که بیش از 1200 آتش نشان در تلاش برای مهار آتش بودند.

 در پرتغال، آتش نشانان در تلاش برای کنترل پنج آتش سوزی در جنگل ها و روستاها در مرکز و شمال این کشور بودند که بزرگترین آتش سوزی در نزدیکی شهر شمالی چاوز است.

 وزارت بهداشت پرتغال روز شنبه اعلام کرد که در هفت روز گذشته 659 نفر بر اثر موج گرما جان خود را از دست داده اند که بیشتر آنها مسن بودند.  اوج هفتگی مرگ 440 نفر در روز پنجشنبه بود، زمانی که دما در چندین منطقه از 40 درجه سانتیگراد (104 درجه فارنهایت) و در ایستگاه هواشناسی در ناحیه ویزو در مرکز کشور از 47 درجه سانتیگراد (117 درجه فارنهایت) فراتر رفت.

 این کشور با خشکسالی شدید دست و پنجه نرم می کند - طبق داده های موسسه ملی هواشناسی IPMA پرتغال در پایان ماه ژوئن، قبل از موج گرما اخیر، 96 درصد از خاک خود را در خشکسالی شدید یا شدید قرار داشت.

 آندره فرناندز، فرمانده سازمان حفاظت از اورژانس و غیرنظامی از مردم خواست مراقب باشند که در چنین شرایط خشک  آتش‌سوزی جدید شعله ور نشوند.

 در یونان، گروه آتش نشانی روز شنبه اعلام کرد که 71 آتش سوزی در 24 ساعت رخ داده است.  روز یکشنبه، بیش از 150 آتش نشان در حال مقابله با آتش سوزی جنگل ها و زمین های کشاورزی از روز جمعه در Rethymno در جزیره کرت بودند.  شعله های آتش توسط بادهای شدید شعله ور شد.  مقامات آتش نشانی محلی روز یکشنبه گفتند که تا حدی مهار شده است.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها