مدودف هشدار داد:

احتمال وقوع جنگ تمام عیار اتمی

مدودف: احتمال جنگ اتمی تمام عیار وجود دارد. تقابل (بین روسیه و ناتو) همیشه خطرات تبدیل شدن به یک جنگ اتمی تمام عیار را دارد و این یک سناریوی فاجعه بار برای همه است. همین.

معاون رئیس شورای امنیت روسیه هشدار داد که تسلیح و آموزش نیروهای اوکراینی از سوی غرب می‌تواند خطر تبدیل شدن به یک جنگ اتمی تمام عیار را داشته باشد.

 

به گزارش فارس، «دیمیتری مدودف» معاون رئیس شورای امنیت روسیه امروز (پنجشنبه) با هشدار درباره عرضه تسلیحات غرب به اوکراین و آموزش نظامیان این کشور برای نبرد با روسیه گفت که این‌گونه اقدامات خطر تبدیل شدن به یک جنگ اتمی تمام عیار را دارد.

مدودف

وی سپس با اشاره به تلاش‌های غرب و رسانه‌های آن‌ها برای دامن زدن به تنش‌ها گفت که غرب با تمام قدرت تلاش دارند تا این فرضیه را ترویج دهد که روسیه در حال ارعاب جهان با قراردادن یک درگیری اتمی در دستورکار خود است.

 

مدودف تصریح کرد که غرب از طریق اوکراین یک جنگ نیابتی علیه روسیه به راه انداخته است و سپس درباره عواقب آن هشدار داد و گفت: «پمپاژ اوکراین از طریق کشورهای ناتو با تسلیحات، آموزش نظامیان این کشور در زمینه استفاده از تجهیزات غرب، اعزام مزدور و برگزاری رزمایش کشورهای عضو ناتو در نزدیکی مرز ما همگی احتمال تقابل آشکار و مستقیم ناتو و روسیه را به جای «جنگ نیابتی» افزایش می‌دهد».

 

معاون رئیس شورای امنیت روسیه سپس تصریح کرد: «چنین تقابلی (بین روسیه و ناتو) همیشه خطرات تبدیل شدن به یک جنگ اتمی تمام عیار را دارد و این یک سناریوی فاجعه بار برای همه است. همین. بنابراین به خود و دیگران دروغ نگویید. فقط باید به عواقب احتمالی اعمال خود فکر کنید».

 

روسیه در تاریخ ۲۴ فوریه (پنجم اسفند ماه)، عملیات نظامی خود را در اوکراین آغاز کرد.

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها