اسرائیل هر ۱۰ دقیقه یک کودک فلسطینی را می‌کشد/ ادعای نتانیاهو درباره برعهده گرفتن مسؤولیت کامل امنیتی غزه برای پس از جنگ

ادعای نتانیاهو درباره برعهده گرفتن مسؤولیت کامل امنیتی غزه برای پس از جنگ.

اسرائیل هر ۱۰ دقیقه یک کودک فلسطینی را می‌کشد/ ادعای نتانیاهو درباره برعهده گرفتن مسؤولیت کامل امنیتی غزه برای پس از جنگ

جنگ اسرائیل و حماس وارد سی‌ و دومین روز خود شده است، در این بسته خبری جدیدترین تحولات مربوط به این درگیری ها را می توانید دنبال کنید.

نتانیاهو: مسؤولیت کامل امنیتی غزه را برای مدت نامعلومی پس از جنگ برعهده می‌گیریم

بنیامین نتانیاهو در مصاحبه‌ای تلویزیونی گفت: «اسرائیل برای مدت نامعلومی مسؤولیت کامل امنیتی در غزه را بر عهده خواهد گرفت.»

به گزارش ایسنا، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مصاحبه با شبکه آمریکایی ای بی سی نیوز وقتی از او پرسیده شد پس از پایان جنگ چه کسی باید غزه را اداره کند؟ با اشاره به حمله بزرگ مقاومت فلسطین به اراضی اشغالی در هفت اکتبر گفت: من معتقدم که اسرائیل مسؤولیت امنیتی همه جانبه این باریکه را برای مدت نامعلومی بر عهده خواهد داشت، زیرا ما دیدیم که وقتی این مسؤولیت امنیتی را برعهده نگیریم چه اتفاقی می‌افتد.

نتانیاهو گفت، تل‌آویو آنچه را او «مکث‌های تاکتیکی کوچک» در جنگ غزه برای تسهیل ورود کمک‌های بشردوستانه یا اجازه خروج اسیران تحت بازداشت جنبش مقاومت اسلامی (حماس) خواند، در نظر خواهد گرفت.

وی افزود: با توجه به مکث‌های کوچک تاکتیکی، که یک ساعت آنجا قبلاً اتفاق افتاده‌ است، فکر می‌کنم شرایط را بررسی کنیم تا امکان ورود کالاهای بشردوستانه یا خروج اسرا فراهم شود.

سازمان ملل: اسرائیل هر ۱۰ دقیقه یک کودک فلسطینی را می‌کشد

یک نهاد سازمان ملل امروز (دوشنبه) در گزارشی تکان‌دهنده اعلام کرد که به طور میانگین در هر ۱۰ دقیقه، یک کودک فلسطینی کشته و دو تن مجروح می‌شوند.

به گزارش ایسنا، آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل متحد در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) اعلام کرد: در جنگ (غزه) به طور میانگین در هر ۱۰ دقیقه یک کودک کشته شده و دو تن مجروح می‌شوند.

در این گزارش آمده است: حفاظت از غیرنظامیان در مناقشات تنها یک آرمان یا ایده‌آل نیست؛ بلکه وظیفه و تعهدی است که انسانیت همه ما.

آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی در خاور نزدیک (اونروا) پرکارترین نهاد سازمان ملل متحد در نوار غزه است. این نهاد در مدارس خود در غزه حدود ۶۷۰ هزار فلسطینی را که بر اثر حملات بی‌امان رژیم صهیونیستی آواره شده‌اند، پناه داده است. از آغاز جنگ جدید غزه دست‌کم ۷۰ تن از نیروهای این سازمان در حملات نظامیان صهیونیست به شهادت رسیده‌اند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

  • عوام

    کشته شدن کودکان و زن بی گناه از هر قوم و ملیت و مذهب محکوم است.

    اولا جمله ی جنگ حماس با اسراییل درست است.
    دوما وقتی حماس ابتدا به اسراییل چندصد راکت پرتاب کرد باید منتظر جوابش باشه

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها