رئیس‌جمهور آذربایجان مدعی دخالت ایران در ماجرای حمله به سفارت باکو در تهران شد

پشت پرده حمله به سفارت جمهوری آذربایجان در ایران از زبان الهام علی‌اف!

الهام علی‌اف، رئیس جمهور آذربایجان گفت: تشکیلات ایران پشت حمله به سفارت جمهوری آذربایجان در ایران قرار داشته است. شواهد نشان می‌دهد که او از سوی تهران فرستاده شده بود.

پشت پرده حمله به سفارت جمهوری آذربایجان در ایران از زبان الهام علی‌اف!

رئیس‌جمهور آذربایجان در اظهاراتی مدعی دخالت ایران در ماجرای حمله به سفارت باکو در تهران شد.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه بلومبرگ، الهام علی‌اف، رئیس جمهور آذربایجان در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ در جمع خبرنگاران ادعایی را در رابطه با حمله به سفارت جمهوری آذربایجان در ایران مطرح کرد و گفت که تشکیلات ایران پشت این ماجرا قرار داشته است.

وی مدعی شد که عدم دخالت سریع پلیس در ماجرا و این حقیقت که تلویزیون ایران به سرعت پس از بازداشت فرد ضارب با او مصاحبه کرده است، نشان می‌دهد که او از سوی تهران فرستاده شده بود.

علی‌اف در ادامه ادعاهای عجیب خود خواستار محاکمه کسانی شد که به گفته او ضارب را برای انجام این حمله تروریستی به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران فرستاده بودند.

جمهوری آذربایجان پس از وقوع این حمله که با انگیزه‌های شخصی انجام گرفته بود فعالیت سفارت خود در تهران را به حالت تعلیق درآورد و کارکنان و اعضای خانواده‌هایشان را از ایران خارج کرد.

رئیس جمهور آذربایجان همچنین به خبرنگاران گفت که عادی‌سازی روابط با تهران به تحقیقات شفافی بستگی دارد که مسئولان حادثه را مورد بازخواست قرار می‌دهد.

به گزارش ایسنا، اوایل بهمن‌ماه سال جاری یک فرد مسلح با انگیزه‌های شخصی وارد سفارت جمهوری آذربایجان در تهران شد و سپس با شلیک گلوله به چند نفر  حمله کرد که در نتیجه آن یک نفر جان خود را از دست داد و دو نفر مجروح شدند.

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها

.