در اثر جنگ اوکراین و قرنطینه شانگهای اتفاق افتاد:

هرج و مرج در اقتصاد جهان

ترافیک سنگین در بزرگترین بندر کانتینری جهان در شانگهای، در زنجیره جهانی ارسال کالا برای ماه‌ها هرج و مرج ایجاد خواهد کرد. تعطیلی مطلق کرونایی در کلان‌شهر چینی فعالیت تأسیسات بندری را فلج کرده است.

بارگیری و تخلیه در بندر شانگهای به دلیل پاندمی کرونا تا حد زیادی متوقف شده و به تأخیر شدید در ارسال کالا در سطح جهانی انجامیده است. بیمه‌های کشتی می‌گویند، جنگ اوکراین مشکلی مضاعف است و بنادر جهانی زیر فشار هستند 

 

حالا با توجه به افزایش موارد ابتلا به کرونا و تمدید قرنطینه در شانگهای، نگرانی ها در مورد تراکم در بنادر و فشار بر روی زنجیره تامین به وجود آمده است.

بنا به ارزیابی کارشناسان شرکت بیمه آلیانتس (آلیانز) ترافیک سنگین در بزرگترین بندر کانتینری جهان در شانگهای، در زنجیره جهانی ارسال کالا برای ماه‌ها هرج و مرج ایجاد خواهد کرد. تعطیلی مطلق کرونایی در کلان‌شهر چینی فعالیت تأسیسات بندری را فلج کرده است.

این وضعیت باعث شده که بسیاری از کشتی‌های غیرکانتینری برای نقل و انتقال آهن‌آلات به کار گرفته شوند، از کشتی‌های قدیمی‌تر بیشتر استفاده شود و زمان تعمیر و نگهداری کشتی‌ها رعایت نگردد و طولانی‌تر شود.

داده های شرکت Windward نشان می دهد در حال حاضر ۲۰ درصد از کل کشتی های کانتینری در سراسر جهان در صف انتظار تخلیه و بارگیری هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی به نقل از مریتایم اگزکتیو، پس از نشانه‌هایی از پیشرفت در برنامه زمانبندی تخلیه و بارگیری محموله‌های کانتینری، به نظر می‌رسد که این روند مسیری معکوس پیش گرفته است. با توجه به اینکه قرنطینه بر حرکت کشتی ها در بنادر اصلی چین تأثیر می گذارد، به نظر می رسد ازدحام کشتی ها در حال گسترش به سایر بنادر در سراسر جهان است.

محاسبات نشان می دهد که یک چهارم تمام این کشتی ها به طور خاص در بنادر چین در انتظار هستند که برنامه اپراتورهای بندری را مختل کرده است.

 

طبق گزارش ویندوارد، با توجه به تصویر جهانی ارائه شده بین ۱۲ تا ۱۳ آوریل ۲۰۲۲، ۱۸۲۶ کشتی کانتینری در خارج از بنادر در سراسر جهان در انتظار تخلیه و بارگیری بوده اند. این رقم ۲۰ درصد از کل کشتی های کانتینری در سراسر جهان است.

 

 

داده‌های هوش مصنوعی دریایی Windward نشان می‌دهد که ۵۰۶ کشتی در بندرهای چین در حال انتظار هستند که بیش از یک چهارم (۲۷,۷ درصد) از کل کشتی‌های منتظر خارج از بنادر در سراسر جهان را تشکیل می‌دهند.

منابع: دویچه وله_ سازمان بنادر و دریانوردی

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها