نمی‌شود هم مصرف آب و برقتان زیاد باشد هم از قطعی‌ها شاکی باشید

مردم نمی‌توانند بگویند که دولت تمهیداتی بیاندیشد و خودشان مصرف آب و برق را کاهش ندهند.

نمی‌شود هم مصرف آب و برقتان زیاد باشد هم از قطعی‌ها شاکی باشید

پرویز سروری، با اشاره به تصمیمات خوب دولت برای مدیریت مصرف، اظهار کرد: کاهش ساعت کاری در دستگاه‌های اداری و به دنبال آن کاهش استفاده از تجهیزات سرمایشی قطعا در مدیریت مصرف اثرگذار است.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه خشکسالی و وضعیت آبی کشور در سال جاری، آینده نگران کننده ای را هشدار می‌دهد، یادآور شد: دولت باید از این دست اقدامات و تصمیمات را به صورت جدی‌تر اتخاذ و دنبال کند.

وی همچنین تصریح کرد: نمی‌توانیم هم تمام امور خود را انجام دهیم و هم قطعی آب و برق نداشته باشیم؛ مردم نمی‌توانند بگویند که دولت تمهیداتی بیاندیشد و خودشان مصرف آب و برق را کاهش ندهند؛ هیچ راه دیگری جز کاهش مصرف نداریم چون از سبدی برداشت می‌کنیم که قابل توسعه نیست.

سروری با بیان اینکه در مناطق جنوبی کشور باید به سمت استفاده از انرژی خورشیدی برویم، خاطرنشان کرد: با این روند می‌توانیم باری از مصرف برق را از دوش کشور برداریم؛ انرژی بادی و خورشیدی و همچنین توسعه انرژی هسته‌ای می‌توانند زمینه‌ساز مدیریت در حوزه تولید برق باشند.

وی با اشاره به اینکه با وجود آسیب رسیدن به مأموریت‌ها، دولت کاهش مصرف را از خودش آغاز کرده است، گفت: دولت این اقدام را انجام داده تا در مرحله بعد بتواند از مردم جدی‌تر بخواهد که در کاهش مصرف، توجه لازم را داشته باشند.

سروری با تأکید بر همکاری مردم و ایجاد الزام و اجبار از سوی دولت برای کاهش مصرف انرژی، تصریح کرد: با این اقدام می‌توان امیدوار بود که در شرایط فعلی، وضعیت مصرف مدیریت شود و شاهد خاموشی‌ها نباشیم.

وی با بیان اینکه ایستگاه‌های مترو پایتخت از برق اضطراری برخوردار هستند، یادآور شد: تلاش می‌شود که قطعی برق، مترو را با چالش روبه‌رو نکند و تا آنجا که در جریان هستم برق، اختلالی در حرکت قطارها ایجاد نکرده است؛ به دنبال این هستند که مصرف برق را به حداقل برسانند که بتوانند خدمات‌رسانی مطلوبی در مترو داشته باشند./ایلنا

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها