تورم سرسام آور افزایش یافت؛خرده فروشی ها در آستانه نابودی

با افزایش تورم در آمریکا،خرده فر وشی ها ضرر زیادی را متحمل شدند.

به گزارش مستقل آنلاین خبرگزاری رویترز نوشت:

 خرده فروشی ایالات متحده در ماه مه(11 اردیبهشت-10 خرداد)به طور غیرمنتظره ای با کاهش رو به رو بود، زیرا خرید وسایل نقلیه موتوری در میان کمبود شدید کاهش یافت و قیمت های بالای بنزین باعث افزایش شدید همه کالاها در سراسز آمریکا شد.

 اولین کاهش فروش در پنج ماه اخیر که توسط وزارت بازرگانی در روز چهارشنبه گزارش شد، همچنین نشان داد که تورم بالا شروع به آسیب رساندن به تقاضا کرده است.  پس از آن که خرده فروشان بزرگی مانند Walmart (WMT.N) و Target (TGT.N) پیش بینی سود خود را به دلیل فشار هزینه کاهش دادند،گمانه زنی ها از آغاز یک دوره سخت اقتصادی خبر دادند.

 با این حال، خرده فروشی ضعیف، فدرال رزرو را از مسیر سختگیرانه سیاست پولی خود برای بازگرداندن تورم به هدف 2 درصدی خود منحرف نخواهد کرد.  انتظار می رود بانک مرکزی ایالات متحده برای سومین بار در سال جاری نرخ بهره سیاستی خود را افزایش دهد و احتمال افزایش 3/4 درصدی وجود داشته باشد. 

اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز پیش‌بینی کرده بودند که فروش خرده‌فروشی 0.2 درصد افزایش یابد و برآوردها از کاهش 1.1 درصدی تا 0.5 درصدی افزایش یابد.

 خرده فروشی ها عمدتاً کالا هستند و با تورم تعدیل نمی شوند.  فروش نسبت به مدت مشابه سال قبل 8.1 درصد افزایش یافت و بسیار بالاتر از روندهای قبل از همه‌گیری کرونا است که به دلیل پس‌اندازهای هنگفت و افزایش دستمزدها از بازار کار فشرده حمایت می‌شود.

 کاهش خرده‌فروشی ماهانه ناشی از دریافتی در نمایندگی‌های خودرو بود که پس از افزایش 1.8 درصدی در آوریل، 3.5 درصد کاهش یافت که بیشترین کاهش در نزدیک به یک سال گذشته بود. 

 فروش فروشگاه های آنلاین 1.0٪ کاهش یافت.  کاهش در فروش در خرده فروشان لوازم الکترونیکی و لوازم خانگی و همچنین فروشگاه های مبلمان وجود داشت.  اما فروش در فروشگاه های مصالح ساختمانی، تجهیزات باغ و لوازم 0.2 درصد افزایش یافت.  دریافتی در فروشگاه های لوازم ورزشی، سرگرمی، آلات موسیقی و کتاب 0.4 درصد افزایش یافت.  فروش فروشگاه های پوشاک 0.1 درصد افزایش یافت.

 فروش در جایگاه های خدمات 4.0 درصد افزایش یافت که ناشی از بی سابقه قیمت های بالای بنزین بود.  بر اساس داده های اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده، متوسط   قیمت ملی بنزین در ماه مه به بالاترین رقم تاریخ 4.439 دلار در هر گالن رسید.  قیمت در پمپ در حال حاضر حدود 5 دلار در هر گالن است.

 بدون احتساب بنزین، خرده فروشی 0.7 درصد کاهش یافت.  فروش فروشگاه های مواد غذایی و نوشیدنی 1.2% افزایش یافت. فدراسیون ملی خرده فروشی گفت که فروش ضعیف بر نیاز کاخ سفید برای لغو تعرفه ها بر کالاهای چینی تاکید دارد.

 متیو شای، رئیس NRF گفت: خرده فروشی منعکس کننده نگرانی فزاینده آمریکایی ها در مورد تورم است.  خرده فروشان هر کاری که می توانند برای پایین نگه داشتن قیمت ها انجام می دهند، اما ما به درخواست خود از دولت برای لغو تعرفه های غیرضروری و پرهزینه بر کالاهای چینی برای کاهش فشار بر مصرف کنندگان ادامه می دهیم.

در حالی که مصرف‌کنندگان بیشتر برای خدمات هزینه می‌کنند، خرده‌فروشی ضعیف ماه می و بازنگری نزولی داده‌های آوریل نشان می‌دهد که مصرف در سه ماهه دوم کاهش یافته است.  خرده فروشی حدود یک سوم هزینه مصرف کننده را تشکیل می دهد.

 جی پی مورگان برآورد تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم خود را از 3.25 درصد به 2.5 درصد کاهش داد.  اقتصاد آمریکا در سه ماهه اول با نرخ 1.5 درصد کاهش یافت.  با این حال، سیتی گروپ هشدار داد که خرده فروشی احتمالاً میزان کاهش مصرف را اغراق کرده است.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها