سویه جدید باعث قرنطینه پکن می شود؟

مقامات چین،رفت و آمدها در پکن را محدود کرده اند و احتمالا این شهر به دلیل کرونا قرنطینه شود.

به گزارش مستقل آنلاین خبرگزاری رویترز نوشت:

مقامات شانگهای روز پنجشنبه شهر را برای یافتن آخرین موارد COVID-19 بررسی کردند به این امید که راه را برای خروج از یک قرنطینه دردناک شش هفته ای هموار کنند این اتفاق در حالی رخ می دهد که پکن استفاده خدمات تاکسی را برای آغاز دور جدید محدودیت های کرونایی محدود کرد. 

بر اساس داده‌های این هفته، شانگهای مرکز تجاری چین با 25 میلیون نفر در روزهای اخیر قرنطینه خود را برای آخرین فشار برای ریشه‌کن کردن ویروس تا پایان ماه تشدید کرده است و طبق داده‌های این هفته پیشرفت چشمگیری داشته است.

 مقامات روز پنجشنبه گفتند، آزمایش انبوه شانگهای تنها دو مورد جدید را در خارج از مناطقی که با سخت‌ترین محدودیت‌ها مواجه بودند شناسایی کرد، اما این دو مورد بیشتر از روز قبل بود.

 به طور قابل توجهی، این موارد در دو منطقه از 16 منطقه شهر، Xuhui و Fengxian یافت شد، که مقامات گفتند این هفته از جمله هشت موردی بودند که به وضعیت "صفر کووید" دست یافتند و برای سه روز متوالی هیچ موردی در جامعه نداشتند.

 آخرین موارد نشان دهنده مشکل در کنترل سویه اومیکرون با وجود اجرای بی رحمانه برخی از سخت ترین محدودیت های چین از زمان ظهور ویروس در شهر ووهان در اواخر سال 2019 است.

 ابتلا‌های جدید همچنین نگرانی‌هایی را در مورد اینکه چه مدت ممکن است بازگشت به زندگی عادی تحت سیاست سازش‌ناپذیر «صفر کووید» چین پس از لغو نهایی قرنطینه ادامه داشته باشد، ایجاد می‌کند.

 یو لین‌وی، معاون فرماندار Xuhui، در یک کنفرانس خبری گفت که منطقه او تلاش‌های ضد اپیدمی را کاهش نمی‌دهد و مطمئن می‌شود که همه آزمایش می‌شوند و موارد جدید و تماس‌های نزدیک آنها در اسرع وقت در قرنطینه جدا می‌شوند.

 برخی از ساکنان این شهر که در روزهای اخیر مجاز به ترک مجتمع های خود برای پیاده روی و خرید مواد غذایی شده بودند، می گویند که اخطاریه هایی دریافت کرده اند که به آنها گفته شده نمی توانند خانه را ترک کنند و برای آزمایش های بیشتر آماده شوند.

به طور کلی، شانگهای 1305 مورد جدید کروناویروس بدون علامت محلی را برای 11 مه گزارش کرد که از 1259 مورد یک روز قبل و 144 مورد علامتدار از 228 کاهش یافته است. اما این موارد در مناطقی بودند که قبلاً تحت شدیدترین کنترل ها بودند.

 مواردی که در چین وجود دارد، بخش کوچکی از مواردی است که شهرهای بزرگ در سرتاسر جهان از آن چشم پوشی کرده اند، زیرا اکثر کشورها محدودیت ها را برای "زندگی با ویروس" لغو می کنند، حتی اگر عفونت ها همچنان در حال گسترش هستند.

چین در حال عقب‌نشینی از روند جهانی است و سیاست «کرونا صفر» خود را دو برابر کرده است، صدها میلیون نفر را در ده‌ها شهر تحت محدودیت‌های تردد قرار داده است، که باعث آسیب‌های اقتصادی قابل توجه و اختلال در تجارت بین‌المللی و زنجیره‌های تأمین شده است. اما چین می گوید که در حال نجات جان مردم است.

تدروس آدهانوم گبریسوس، رئیس سازمان بهداشت جهانی، گفت که سیاست چین در این هفته "پایدار نیست" و باعث توبیخ خشمگینانه پکن و سانسور اظهارات "غیر مسئولانه" او شد. 

 پکن، پایتخت این کشور 46 مورد جدید ابتلا به کووید را برای 11 مه گزارش کرد که از 37 مورد افزایش یافته است.

 اواخر روز چهارشنبه، پکن از تعلیق تاکسی ها و خدمات سواری در بخش هایی از منطقه چائویانگ، بزرگترین منطقه پکن و کانون شیوع آن، و دو منطقه دیگر خبر داد.

 مقامات،خدمات صرف غذا در رستوران ها را ممنوع کرده اند برخی از مراکز خرید، اماکن تفریحی و توریستی را بسته اند، بخش هایی از سیستم اتوبوس و مترو را به حالت تعلیق درآورده اند و برخی از ساختمان های مسکونی را قرنطینه کرده اند.

 پکن با تشدید محدودیت‌ها در اوایل شیوع خود، وضعیت بسیار بهتری نسبت به شانگهای در این مرحله در آخرین شیوع خود دارد.

 

 "کابوس دیستوپیایی"

 در یک ساختمان آپارتمانی در منطقه مرکزی جینگان شانگهای، پس از اینکه هفته گذشته به آنها اجازه داده شد تا در محوطه قدم بزنند بار دیگر به ساکنان گفته شد که نمی‌توانند آپارتمان خود را ترک کنند.

 این منطقه موارد اجتماعی صفر را گزارش کرده است و مانند سایر مناطق شهر وارد چیزی شده است که مقامات آن را "حالت مدیریت خاموش" می نامند.

 این معمولاً به معنای نصب تابلوها یا نرده‌ها در اطراف ساختمان‌ها، تحویل ممنوع است و ساکنان بار دیگر در خانه‌های خود محصور می‌شوند.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها