هشدار وال استریت ژورنال به سرمایه گذاران در بیت کوین

وال استریت ژورنال در هشداری به فعالین اقتصادی به آنها گفت بیت کوین ریسک بالایی دارد.

به گزارش مستقل آنلاین روزنامه امارات الیوم نوشت:

مطالعه دفتر ملی تحقیقات اقتصادی در ایالات متحده و منتشر شده توسط "وال استریت ژورنال" نشان داد که تنها 1٪ از صاحبان ارز "بیت کوین" بیشترین سهم از ثروت آن ارز را در اختیار دارند و کنترل می کنند.  این مطالعه نشان داد که 10000 حساب برتر بیت کوین دارای 5 میلیون بیت کوین است که معادل تقریباً 232 میلیارد دلار است.

او توضیح داد که با حدود 114 میلیون نفر در سراسر جهان که صاحب این ارز دیجیتال هستند، تقریباً 0.01٪ از دارندگان بیت کوین 27٪ از 19 میلیون بیت کوین در گردش را کنترل می کنند.

این مطالعه در مورد عواقب این متمرکزسازی هشدار می دهد، زیرا کل شبکه بیت کوین را در برابر ریسک سیستمی آسیب پذیرتر می کند و بیشتر سود حاصل از قیمت های بالاتر و افزایش پذیرش به گروهی نامتناسب از سرمایه گذاران می رسد.

 در این مطالعه آمده است که "با وجود وجود ارز (بیت کوین) در 14 سال پیش و هیاهویی که همراه آن بود، هنوز هم یک اکوسیستم بسیار متمرکز را نشان می دهد.

بیت کوین در سال 2008 به عنوان یک پروژه نرم افزاری منبع باز معرفی شد که هدف آن تبدیل شدن به شکل الکترونیکی پول نقد فیزیکی بدون سانسور است، اما در عمل، بیت کوین بسیار متمرکز شده است، زیرا اکثر افرادی که با آن تجارت می کنند، این کار را از طریق صرافی ها انجام می دهند، به ویژه استخراج و استخراج. هزینه ها آنقدر زیاد شده است که تنها گروه کوچکی از شرکت های سطح سازمانی قادر به پرداخت آن هستند.

این روزنامه می‌گوید که ثروت استخراج‌کنندگان و صرافی‌های بیت‌کوین طی دو سال گذشته افزایش یافته است، زیرا قیمت بیت‌کوین از 5000 دلار در مارس 2020 به 68990 دلار در ماه گذشته افزایش یافته است.

 

تعداد افرادی که بیت کوین دارند بیش از دو برابر شده است و آنها اکنون تعدادی از سرمایه گذاران مشهور، مدیر صندوق سرمایه گذاری، پل تودور جونز، کارآفرینان ایلان ماسک و مارک کوبان، و افراد مشهوری مانند بازیگر، Maisie Williams هستند.

محققان گفتند که 90 درصد از تراکنش‌های «بیت‌کوین» از دو فعالیتی که هیچ کارکرد اقتصادی واقعی ندارند، به دست می‌آیند: روی هویت او، یک تاکتیک رایج برای کسانی که به دنبال ناشناس ماندن هستند.

 

وبگردی

    ارسال نظر

    یادداشت

    آخرین اخبار

    پربازدید ها