مدیرعامل شرکت فاستونی اردستان در گفت گو با خبرنگار ایراسین؛

پارچه تولیدی شرکت فاستونی قابل رقابت با ترکیه است

مدیرعامل شرکت فاستونی اردستان در جریان بازدید وزیر صمت از این کارخانه گفت: به درخواست نماینده مجلس و فرماندار شهرستان اردستان این واحد تولیدی که ۶ سال راکد بود را احیا کردیم و با سرمایه‌گذاری مجدد در واحدی که متروکه بود اکنون ۸۰ نفر در این واحد مشغول به کار شده‌اند و پارچه تولیدی آن قابل رقابت با کشورهای ترکیه و رقیبان اصلی این صنعت است.

تقی خسروی مدیرعامل شرکت فاستونی اردستان در گفت و گو با خبرنگار ایراسین اظهار کرد: من پایه گذار صنعت نساجی در منطقه مهردشت اصفهان بوده‌ام و اکنون در این منطقه بیکاری به عددی نزدیک صفر درصد رسیده است و باعث شده معضلات اجتماعی دیگر در این منطقه وجود نداشته باشد.

وی ادامه داد: به درخواست نماینده مجلس و فرماندار شهرستان اردستان این واحد تولیدی که ۶ سال راکد بود را احیا کردیم و با پرسنلی که به این کارخانهمشغول به فعالیت شدند، ظرف مدت حدود ۴ ماه این کارخانه را به مرحله تولید رساندم و اکنون نزدیک به ۸۰ نفر در این کارخانه مشغول به کار هستند و امیدواریم تا در آینده با کمک مسئولین تعداد کارکنان را به چند برابر برسانیم. 

فولاد مبارکه

وی تصریح کرد: برنامه‌های توسعه‌ای برای کارخانه وجود دارد تا بتوانیم به این هدفی که گفته شد دست پیدا کنیم و کمکی به تولید و صنعت کشور کرده باشیم. 

مدیرعامل شرکت فاستونی اردستان در خصوص هزینه راه‌اندازی مجدد این کارخانه گفت: این واحد تولیدی ۸ سال متروکه بود و با سرمایه‌گذاری ۱۱ میلیاردتومانی در این واحد و همچنین خرید ۵ میلیارد دستگاه  به صورت کامل بازسازی شد. با این اقدامات کارخانه کاملا به روز و اکنون پارچه تولیدی این واحد با کشورهای ترکیه و ... در حال رقابت است. 

وی در پایان در خصوص مشکلات این واحد تولیدی گفت: برای توسعه کار خود احتیاج به وام داریم که در این خصوص مکاتباتی با وزارت خانه انجام شده و از دیگر مشکلات این است که واحد این است که تحت پوشش شهرک‌ها قرار نداریم.

گفتنی است علیرضا رزم حسینی، وزیر صنعت، معدن تجارت در آغاز سفر دوروزه به استان اصفهان امروز از واحدهای صنعتی فولاد کویر، سیما کاشی و واحد کویر مقوا بازدید کرده تا این واحدهای صنعتی در هفته دولت به بهره برداری برسد. همچنین، در این سفر  واحد فاستونی اردستان پس از ۶ سال رکود و با تملک بانک سپه و جذب سرمایه گذار مجددا به چرخه تولید بازگشت  تا زمینه اشتغال در این استان فراهم شود.​

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها