حقوق این کارمندان ۱۵۰ درصد افزایش می‌یابد + جزئیات

مژگان خانلو درباره حقوق کادر بهداشت و درمان در سال آینده نیز گفت: با احتساب افزایش اعمال شده در اسفندماه سال گذشته (افزایش امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشور)

حقوق این کارمندان ۱۵۰ درصد افزایش می‌یابد + جزئیات

مژگان خانلو درباره حقوق کادر بهداشت و درمان در سال آینده نیز گفت: با احتساب افزایش اعمال شده در اسفندماه سال گذشته (افزایش امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشور) و پیش‌بینی بار مالی استخدام‌های جدید مورد نیاز و تقویت کادر درمان وزارتخانه، پیش‌بینی شده حقوق کادر درمان ۱۵۰ درصد رشد داشته باشد.

سخنگوی بودجه ۱۴۰۰ اظهارکرد: همچنین در لایحه پیشنهادی دولت سهم بخش سلامت از اعتبارات حاصل از مالیات بر ارزش افزوده نیز ۲۲ افزایش یافته و از هفت هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان به ۹ هزار میلیارد تومان رسیده است.

وی با اشاره به اهمیت تامین دارو و واکسن در این دوران گفت: اعتبارات مورد نیاز برای تامین دارو، واکسن و شیرخشک از ۲ هزار و ۲۸۲ میلیارد تومان به سه هزار و ۶۸۵ میلیارد تومان افزایش یافته است (رشد ۶۱ درصدی). همچنین به دلیل اهمیت و ضرورت تامین واکسن کرونا، مبلغ یک هزار میلیارد تومان برای این موضوع پیش‌بینی شده است.

خانلو با اشاره به اهمیت و ضرورت تامین یارانه وزارت بهداشت گفت: دولت در لایحه بودجه سال آینده رشد ۴۶ درصدی برای تامین یارانه وزارت بهداشت پیش‌بینی کرده و رقم پیشنهادی از سه هزار و ۷۹۲ میلیارد تومان در قانون امسال به پنج هزار و ۵۴۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

به گفته سخنگوی بودجه ۱۴۰۰، اعتبارات طرح تحول سلامت در بودجه سال آینده نیز ادامه داشته و بدون تغییر نسبت به امسال معادل پنج هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان مانده است.

وی با اشاره به اینکه رشد اعتبارات دانشگاه‌های علوم پزشکی ناشی از افزایش حقوق و مزایای کارکنان به میزان ۱۵۲ درصد اعمال شده است، توضیح داد: در سال‌های قبل، بخشی از کارکنان دانشگاه‌های علوم پزشکی از محل درآمد اختصاصی حقوق دریافت می‌کردند که با کاهش درآمدهای اختصاصی دانشگاه‌ها با شرایط فعلی اعتبار موردنیاز پرداخت حقوق حدود ۴۵ هزار نفر از افراد مزبور به بودجه عمومی منتقل شد که به همراه اعتبارات موردنیاز جهت جبران کمبود کادر پرستاری در امسال (حدود ۲۲ هزار نفر) و تکمیل مابقی کسری کادر درمان موردنیاز در سال ۱۴۰۰، در مجموع اعمال افزایش یادشده اجتناب‌ناپذیر بود.

خانلو مهم‌ترین ویژگی بخش سلامت بودجه سال آینده را تقویت اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای بخش سلامت دانست و گفت: به دلیل ضرورت افزایش ۱۰ هزار تخت بیمارستانی و تکمیل واحدهای بیمارستانی جدید، اعتبارات این بخش از حدود چهار هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان با ۲۰ درصد رشد منظور شده است.

آخرین سند دخل و خرج دولت دوازدهم توسط «حسینعلی امیری» معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری ۱۲ آذرماه تقدیم مجلس شورای اسلامی شد.

نظام سلامت مشتمل بر تمام سازمان‌ها و منابعی است که به ارائه اقدامات سلامت می‌پردازند که این اقدامات عبارتست از هرگونه تلاشی که خواه در مراقبت سلامت فردی، خدمات سلامت عمومی و یا از طریق برنامه‌های بین‌بخشی انجام می‌گیرد و هدف آن ارتقای سلامت جامعه است.

نظام سلامت با اعاده، حفظ و بهبود وضعیت سلامت افراد، خانواده‌ها و جوامع در جهت ارتقای سطح کیفیت زندگی آحاد جامعه ایفای نقش می‌کند.

 
منبع: ایرنا
‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها