در دیدار مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با امام جمعه قشم به مناسبت سالروز اولین اقامه نماز جمعه کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تاکید شد:

جایگاه رفیع نهاد امامت جمعه در جمهوری اسلامی ایران

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به مناسبت فرا رسیدن پنجم مرداد سالروز اولین اقامه نماز جمعه کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1358 با امام جمعه قشم دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم به نقل از برنا حمیدرضا مومنی در این دیدار با تبریک فرا رسیدن سالروز اولین اقامه نمازجمعه کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بر جایگاه رفیع نهاد امامت جمعه در جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد و گفت: امامان جمعه به عنوان نمایندگان ولی فقیه و حاکمیت جمهوری اسلامی ایران درایجاد وحدت، هماهنگی و یکدلی بین همه دستگاه های کشوری و لشکری در استان ها و شهرستان های کشور نقش محوری را بعهده دارند.
وی با تقدیر از مواضع، سخنرانی ها و ارشادات امام جمعه قشم که از طریق خطبه های هفتگی نماز جمعه و سایر مناسبت ها درسطح افکار عمومی  منعکس می شود آمادگی سازمان منطقه آزاد قشم را جهت همکاری و همراهی با امام جمعه قشم اعلام کرد.
براساس این گزارش حجت الاسلام والمسلمین میثم تارم امام جمعه قشم نیز در این دیدار با تقدیر و تشکر از رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به جهت حضور در دفتر امام جمعه از مساعدت ها و حمایت های سازمان منطقه آزاد قشم از نمایندگی نهاد ائمه جمعه کشور در قشم قدردانی کرد.
گفتنی است در این دیدار شیخ محمد صالح امینی امام جمعه اهل سنت شهر طبل از توابع  قشم، مرتضی شیخ زاده معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم، عبدالجلیل امینی رییس شورای اسلامی شهرستان قشم و حسین مرادی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم نیز حضور داشتند. 
پیشنهاد برگزاری نمازجمعه توسط مرحوم آیت الله طالقانی ارائه شد و حضرت امام خمینی (س)، این مهم را به خود ایشان سپردند و بدین ترتیب  در ۵ مرداد ۱۳۵۸ برابر با سوم رمضان سال ۱۳۹۹ هجری قمری اولین نماز جمعه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به امامت مرحوم آیت الله طالقانی در دانشگاه تهران اقامه شد.

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها