حجت‌اله صیدی با اشاره به دیده شدن تلاش شبانه‌روزی همکاران در بازار سرمایه:

عملکرد شعب، ارزش بازار سهام بانک صادرات ایران را ۳۰ برابر کرد

مدیرعامل بانک صادرات ایران گفت: روزهای طلایی در انتظار بانک صادرات ایران است و با برنامه‌ریزی دقیق برای افزایش سهم بازار، پایدارسازی سود عملیاتی، تداوم اصلاح ساختار مالی و ارتقای کیفیت خدمات بانکی، تلاش داریم به تحقق اهداف چشم‌انداز 1404 و رسیدن به آرمان‌های کشور در حمایت از بخش‌های مختلف صنعت، معدن، کشاورزی، خدمات و حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی کمک کنیم زیرا دستیابی به توسعه از این مسیر محقق می‌شود و وارد هیچ‌گونه فعالیت ضد توسعه‌ای نخواهیم شد.

حجت‌اله صیدی در نشست مجمع عمومی عادی سالیانه بانک صادرات ایران با تسلیت سالروز شهادت امام جواد (ع) و خیرمقدم به مدعوین، اظهار کرد: با عبور از زیان و رسیدن به منطقه سودآوری از اسفند ماه 1396 تا کنون، برنامه‌ریزی سی‌ماهه دوم بانک برای رسیدن به روزها و سال‌های طلایی آغاز شده و در مسیر توسعه جوابگوی ارکان کشور، سهامداران، بنگاه‌های کوچک و بزرگ اقتصادی، اتاق‌های بازرگانی، اصناف، فعالان اقتصادی و بازار سرمایه، دانشجویان و دانش‌آموزان خواهیم بود. 

وی تلاش‌های کادر درمانی کشور را در روزهای سخت کرونایی پنج ماه اخیر، مورد قدردانی قرار داد و از تلاش‌های شبکه بانکی و به ویژه کارکنان بانک صادرات ایران تشکر کرد و افزود: 26 هزار کارمند بانک صادرات ایران در دو هزار و 200 شعبه پا به پای کادر درمان کشور تلاش کردند و با رفع دغدغه معیشت و فعالیت‌های اقتصادی کشور چراغ شعب بانک را روشن نگاه داشتند.

صیدی با بیان اینکه بانک صادرات ایران یکی از سه بانک بزرگ کشور است و باید نقش مؤثری در توسعه کشور ایفا کند، افزود: وارد هیچ فعالیت ضد توسعه‌ای نخواهیم شد و در مقابل وظیفه داریم به تمام تلاشگران عرصه دولتی، عمومی و خصوصی و حتی کارگاه‌های کوچک و خانوارها که بخش مهمی از اقتصاد خرد کشور هستند، کمک کنیم تا مسیر پیشرفت، خودباوری و استقلال در این سال ادامه داشته و با تلاش حداکثری تمامی موانع موجود از سر راه برداشته شود.

صیدی در مجمع عمومی عادی سالیانه بانک صادرات ایران به ارائه گزارش عملکرد و صورت‌های مالی دوره منتهی به پایان اسفندماه 1398 پرداخت و گفت: تنوع مطلوب ترکیب سهامداری موجب نقدشوندگی بیشتر سهام بانک شده و هیئت‌مدیره نیز در همه حال خود را پاسخگوی تمامی سهامداران حقیقی و حقوقی می‌داند.

مدیر عامل بانک صادرات ایران گفت: جمع کل سپرده‌های بانک از 134 هزار میلیارد تومان به 232 هزار میلیارد تومان در پایان سال 98 و در حال حاضر به 267 هزار میلیارد تومان رسیده و در روزهای آینده به 270 هزار میلیارد تومان خواهد رسید. همکاران شعب بانک صادرات ایران در چهار ماه اخیر با وجود محدودیت‌های ناشی از الزامات ستاد مبارزه با بیماری کرونا و تلاش گسترده برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ضدعفونی کردن شعب، 40 هزار میلیارد تومان و در واقع ماهانه 10 هزار میلیارد تومان به منابع بانک اضافه کرده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه نقطه شروع کار افزایش منابع و افزایش سهم بازار است، اظهار کرد: بانک صادرات ایران از نظر منابع سومین بانک کشور بوده و جذب منابع با شیب تندی صورت گرفته است.

صیدی افزود: ترکیب منابع بانک همسو با افزایش منابع در جهت افزایش سهم منابع ارزان قیمت مورد توجه بوده که نتیجه آن کاهش بهای تمام شده پول است. تسهیلات اعطایی که 48 درصد دارایی‌های بانک را تشکیل می‌دهد، در سال 98 از 155 هزار میلیارد تومان فراتر رفته و تا پایان سال به 200 هزار میلیارد تومان خواهد رسید. همچنین نرخ مؤثر تسهیلات از 15.82 درصد سال 97 به 16.73 درصد در پایان سال 98 رسیده است.

مدیرعامل بانک صادرات ایران با اشاره به اینکه قضاوت در خصوص مطالبات مشکوک‌الوصول بنگاه‌هایی که اهداف خود را محقق نکرده‌اند، دشوار است، افزود: با تصمیم هیئت‌مدیره تلاش کردیم حداکثر ذخیره را لحاظ کنیم و  حتی برای هر بدهکاری که کسب و کارش با مشکل مواجه می‌شود، به طور محتاطانه ذخیره در نظر گرفته‌ایم. ما در بانک صادرات ایران نه تنها هیچ بنگاهی را تعطیل نکرده‌ایم، بلکه برای راه‌اندازی دوباره بسیاری از بنگاه‌ها همه کمک‌های لازم را انجام داده‌ایم.   صیدی با بیان اینکه رویکرد بانک صادرات ایران کاهش سرمایه‌گذاری‌ها بوده، از کاهش 5 درصدی سرمایه‌گذاری بانک در سال 98 خبر داد و افزود: طلب بانک صادرات ایران از پدیده ‌شاندیز با رای دادگاه به صورت تخصیص سهام صورت گرفت. بانک نیتی برای افزایش سرمایه‌گذاری در این زمینه ندارد و بر اساس الزامات سران قوا، بانک‌ مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی بنا داریم در شرایط مناسب از سهامداری این گروه خارج شویم.

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

<