مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد

ذخیره 5 میلیون تن کالای اساسی در بنادر

بیش از ۵ میلیون تن کالای اساسی در بنادر موجود است. میزان محموله‌هایی که منتظر تخلیه و کالاهای در حال تخلیه هستند، حدود یک میلیون تن است، بنابراین از نظر موجودی کالاهای اساسی و استراتژیک مشکلی نخواهیم داشت.

ذخیره 5 میلیون تن کالای اساسی در بنادر

 

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: سازمان بنادر برای جبران خسارت‌ شرکت های فعال بندری ناشی از شیوع ویروس کرونا ۵۰۰ میلیارد تومان به وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد داد که تشریفات ارائه آن در حال انجام است.

 

به گزارش مستقل آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد درباره واردات کالای اساسی به بنادر کشور در شرایط شیوع ویروس کرونا و اعمال مقررات قرنطینه در بنادر کشورهای خارجی، اظهار داشت: به طور طبیعی شرایط ناشی از بحران شیوع کرونا بر تمام امورات مرتبط با تجارت بین‌الملل موثر بوده و کشتیرانی تجاری هم متأثر از شرایط تجارت بین‌المللی است.

 

وی با بیان اینکه بیش از ۵ میلیون تن کالای اساسی در بنادر موجود است، افزود: میزان محموله‌هایی که منتظر تخلیه و کالاهای در حال تخلیه هستند، حدود یک میلیون تن است، بنابراین از نظر موجودی کالاهای اساسی و استراتژیک مشکلی نخواهیم داشت.

 

راستاد با بیان اینکه تاکنون هیچ مشکلی در تامین کالای اساسی نداشته‌ایم و کشتی‌ها بین بنادر تردد می‌کنند، تصریح کرد: در حال حاضر بازار حمل و نقل دریایی بازاری است که عرضه در آن بیشتر از تقاضا است.

 

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در این شرایط طبیعی است که شرکت‌های کشتیرانی به دنبال حمل محموله هستند و به نظر نمی‌رسد کرونا تهدیدی از باب تردد کشتی‌های حامل کالاهای اساسی ایجاد کند.

 

راستاد درباره سهم شرکت‌های بندری و دریایی از بسته حمایتی ۸ هزار میلیارد تومانی دولت برای بخش حمل و نقل، اظهار داشت: پیشنهادی که سازمان بنادر برای جبران خسارت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا به وزارت راه و شهرسازی ارائه کرده ۵۰۰ میلیارد تومان است که تشریفات ارائه آن در حال انجام است.

 

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه فعالان بندری که بیشترین تاثیر منفی از شرایط شیوع کرونا شامل حال آنها شده را شناسایی کرده‌ایم، گفت:‌ تسهیلات یاد شده به مجموعه‌های اختصاص پیدا می کند که بیشترین خسارت را از ویروس کرونا متحمل شدند.

 

وی اظهار داشت: شرکت‌هایی که در زمینه خدمات بندری فعالیت می‌کنند و تحت شرایط شیوع کرونا متضرر شده‌اند، مشمول این بسته حمایتی قرار خواهند بود و به دنبال این هستیم که اشتغال در همه این حوزه‌ها حفظ شود.

 

راستاد با اشاره به حمایت‌های دولت از شناورهای تفریحی و مسافری گفت: ناوگان تفریحی و مسافری در ایام نوروز که بیشترین فعالیت را داشتند شامل مقررات ممنوعیت تردد قرار گرفتند.

از آ‌نجا که فعالیت گردشگری در نوار ساحلی کشور به ویژه جنوب ممنوع شد، درآمد مالکان ناوگان گردشگری به حداقل رسید و این قشر زیان سنگینی را متحمل شدند.

 

وی افزود: مکانیزم حمایتی برای این دارندگان شناورهای تفریحی و مسافری، استمهال تسهیلات است و این افراد شامل تنفس در بازپرداخت اقساط به ویژه تسهیلات اخذ شده از محل وجوه اداره شده می‌شوند که مدت زمان استمهال این تسهیلات حداقل سه ماه است.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها