طراحی سیاست‌ های صحیح برای استفاده از ظرفیت نخبگان کشور

نایب‌ رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیر عامل شرکت مس برای جلوگیری از خام فروشی در صنعت مس و تبدیل آن به کالای نهایی بر لزوم استفاده از ظرفیت نخبگان تأکید کرد.

طراحی سیاست‌ های صحیح استفاده از ظرفیت نخبگان کشور

به گزارش سرویس اقتصادی مستقل آنلاین مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل ما در کشور نبود نگاه‌های علمی و کارشناسی برای توسعه متوازن و یکی از دلایل توسعه ناهمگون در کشور، نگاه نامتوازن به مناطق است، به‌طور مثال تهران تا این حد بزرگ نمی‌شد اگر  مناطق با برنامه‌ریزی توسعه پیدا می‌کردند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی افزود: به جای فروش مس خام باید آن را به کالایی نهایی تبدیل کرد. شرکت مس باید با سیاست‌ های صحیح استفاده از ظرفیت نخبگان کشور برای تولید کالای نهایی را طراحی کند. 

طرح تکمیل چرخه تولید در مجتمع مس سونگون

دکتر اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در جریان این دیدار بر توسعه مجتمع سونگون تأکید کرد و گفت: تنها در حوزه فروش نه‌ماهه نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 128 درصدی داشته‌ایم. شرکت مس از ابتدای سال جاری تاکنون رکوردهای خوبی در حوزه تولید و فروش ثبت کرده است. 

به گزارش خبرنگار مستقل آنلاین مدیرعامل شرکت مس با قدردانی از حمایت‌های وزارت محترم صمت و ریاست محترم هیأت عامل ایمیدرو از رویکرد توسعه صنعت مس کشور افزود: در حال حاضر با افزایش سرمایه‌ 30 درصدی تمرکز شرکت مس بر پیشبرد طرح‌های توسعه در استان آذربایجان شرقی، کرمان و سایر استان‌های دارای پتانسیل معدنی مس قرار گرفته است.
سعدمحمدی با بیان این‌که شرکت مس در مسیر رشد و توسعه قرار دارد گفت: شرکت ملی صنایع مس از توسعه این مجتمع حمایت می‌کند همچنانکه خوشبختانه با نتایج جدید اکتشافی راه برای توسعه بیشتر معدن سونگون هموار شده است. 

مدیرعامل شرکت مس گفت: در جریان سفر ماه گذشته وزیر محترم صنعت و معدن و تجارت به مجتمع سونگون و آغاز اجرایی طرح تکمیل چرخه تولید در مجتمع مس سونگون، با هدف تولید 150 هزار تن کنسانتره در سال عملیات احداث فاز 3 تغلیظ سونگون آغاز شد که با بهره‌برداری از آن در سال‌های آینده ظرفیت تولید کنسانتره در سونگون به 450 هزار تن در سال می‌رسد.

به گزارش مستقل آنلاین سعدمحمدی با اشاره به افزایش 2،5 میلیون تنی تقاضای جهانی مس تا 4 سال آینده گفت: طبق برنامه‌ریزی‌ انجام شده قرار است با تکمیل چرخه تولید در مجتمع مس سونگون و تولید 100 هزار تن محصول نهایی بخشی از نیاز کشورهای همسایه را از طریق مجتمع مس سونگون تأمین کنیم.
وی با بیان این‌که سرمایه‌گذاری خوبی در مجتمع مس سونگون در حال انجام است، ادامه داد: برای اینکه موانع اجرایی عملیات توسعه در این مجتمع رفع شود نیازمند کمک و همراهی مسئولان استانی هستیم. 

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها