انتقاد از تبدیل روابط عمومی توانمند ایمیدرو به وضعیت منفعل

روابط عمومی منفعل و ضعیف ایمیدرو خسارت‌های جبران ناپذیری برای سازمان ایمیدرو دارد.

انتقاد از تبدیل روابط عمومی توانمند ایمیدرو به وضعیت منفعل

گروه اقتصادی: سازمان ایمیدرو به عنوان یکی از بزرگترین سازمان‌های توسعه ای و نظارتی کشور در حوزه صنایع معدنی، با گذشت بیش از ۲۰ سال افتخار با داشتن مدیران روابط عمومی قوی توانسته بود شبانه روزی برای اطلاع رسانی دقیق، شفاف و سریع برای مردم کشور تلاش کند.

به گزارش بولتن نیوز ،اما در دو ماه گذشته، با آمدن سرپرست روابط عمومی جدید هیچ کدام از تلاش‌های سازمان ایمیدرو دیده نمی‌شود و اطلاع رسانی به شکل حرفه ای صورت نمی گیرد، این کار باعث می‌شود به تدریج کارشناسان روابط عمومی دلسرد شوند و با قدرت و توان قبلی کار نکنند. ثانیا مردم و فعالان صنعتی و معدنی و کسانی که باید از برنامه‌های سازمان ایمیدرو مطلع شوند تا بتوانند نیازهای خود را از این طریق برطرف کنند کاملا سردرگم بوده و در بی‌خبری به سر می‌برند. در این شرایط سازمان ایمیدرو اثرگذاری خود را از دست می‌دهد.

استفاده از یک نیروی ناپخته به عنوان سرپرست روابط عمومی که اصول ارتباط و اطلاع رسانی را نمی‌داند ضربات سنگینی را به آن سازمان وارد می‌کند.

اشتباهات روابط عمومی و عدم ارتباط با مردم باعث می‌شود که یک سازمان بزرگ مانند ایمیدرو به باتلاق ووضعیت نامناسبی در افکار عمومی و فضای کسب وکار و اقتصاد و صنعت کشور سقوط کند. روابط عمومی که فاقد ایده طرح و برنامه و آمادگی‌های لازم برای اطلاع رسانی در زمینه فعالیت های ایمیدرو و اعلام برنامه ها و تحولات روز است و با کارشناسان با تجربه خود همکاری نمی‌کند و آنها را کنار گذاشته دچار چالش‌ها و مشکلات فراوانی می‌شود که به ضرر سازمان است.

عدم تعریف مشخص و مناسب از روابط عمومی یکی از مهمترین آسیب‌ها در وضعیت امروز ایمیدرو است وقتی در یک سازمان مدیریت روابط عمومی بعد از ۲۱ سال سابقه و فعالیت حذف می‌شود و تبدیل به سرپرستی روابط عمومی می‌شود این امر باعث می‌شود که سرپرست روابط عمومی جدید که یک شبه آمده همکاران و کارشناسان متخصص و با تجربه خود  که 21 سال سابقه فعالیت دارند را حذف کند و به دنبال آوردن افراد معتمد خود از خارج سازمان به داخل سازمان باشد که این کار باعث می‌شود روابط عمومی اقتدار خود را کاملا از دست بدهد.

تعداد اخبار در خرداد و تیرماه 1403 نسبت به مدت مشابه سال قبل 71 درصد کاهشی بوده، همچنین نشست خبری ریاست سازمان ایمیدرو و ... در زمان مذکور انجام نشده است که این نشان از انفعال روابط عمومی ایمیدرو دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها