حقوق این گروه تا دو میلیون تومان افزایش یافت!

حقوق سرایداران مدارس تا دو میلیون تومان افزایش می‌یابد.

حقوق این گروه تا دو میلیون تومان افزایش یافت!

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به افزایش دو میلیونی حقوق سرایداران مدارس گفت: مشکل کم بودن حقوق سرایداران به علت کف حقوقی است که برای این قشر زحمتکش در نظر گرفته شده است.

علی فرهادی با بیان اینکه سرایداران مدارس با دیگر نیروهای خدماتی در آموزش و پرورش متفاوت هستند؛ گفت: این عزیزان هم سرایدار، هم نگهبان مدرسه، نامه رسان و هم بابای مدرسه هستند و ما آنان را جزئی از نظام تعلیم و تربیت می‌دانیم؛ لذا نباید صرفاً حداقل حقوق را برای آنان در نظر بگیریم.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش افزود: تا حدود دو میلیون تومان مازاد بر افزایش سالانه به حقوق سرایداران افزوده می‌شود.

فرهادی با بیان اینکه این افزایش تا دو میلیون تومانی با حقوق فروردین واریز شده است؛ گفت: این افزایش بسته به نوع مدرسه‌ای که در آن فعالیت می‌کنند و با توجه به تعداد دانش آموزان مدرسه و میزان وظایف سرایدار تا دو میلیون تومان بوده و بر اساس میزان اعتباراتی است که به آموزش و پرورش تعلق گرفته است.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به انتقادات از میزان پایین حقوق سرایداران گفت: مشکل کم بودن حقوق سرایداران به علت کف حقوقی است که برای این قشر زحمتکش در نظر گرفته شده است.

بیشتر بخوانید: حقوق خدمتگزاران و سرایداران مدارس ۳۵ تا ۵۰ درصد افزایش می‌‎یابد

فرهادی گفت: سرایداران به علت اینکه مدرک دیپلم به پایین هستند معمولاً حداقل حقوق برای آنها در نظر گرفته شده است. سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر حقوق سرایداران در حدود ۱۰ میلیون تومان است و تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند.

فرهادی گفت: اعتراض این قشر زحمتکش به کم بودن حقوق شأن با توجه به نیازمندی‌هایشان به ناحق نیست ولی تلاش می‌شود تا این کمبود حقوق جبران شود؛ ما اعتراض سرایداران را به حق می‌دانیم و تلاش می‌کنیم با افزایش دو میلیون تومانی حقوق تا حدودی این کمبود جبران شود.

وی در خصوص کد استخدامی نیروهای مهرآفرین گفت: بخش زیادی از کار انجام شده است؛ مشکل آن دسته از همکاران که نتوانسته بودیم برایشان کد مستخدمی دریافت کنیم؛ حل شده است؛ مابقی همکاران را در حال انجام است. ما باید برای همه همکاران کد مستخدمی را بگیریم. پیش از عید قدری سامانه دچار اختلال بود که برطرف شد.

منبع: مهر

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها