مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان:

ثبت رکوردهای روزانه، مقدمه تحقق جهش تولید است

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت: شرکت فولاد هرمزگان در 20 روز ابتدایی سال 1403 موفق به ثبت سه رکورد تولید روزانه در واحد احیا مستقیم شد که این رکوردها مقدمه ثبت رکوردهای ماهیانه و جهش تولید هستند.

ثبت رکوردهای روزانه، مقدمه تحقق جهش تولید است

عطاالله معروفخانی در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی با اشاره به آمادگی فولاد هرمزگان برای تحقق جهش تولید، بیان کرد: شرکت فولاد هرمزگان به عنوان یکی از سردمداران رکوردشکنی و جهش تولید در صنعت فولاد کشور به شمار می‌رود و بر این اساس، هر زمان که با قطعی و محدودیت انرژی مواجه نشویم، آمادگی آن را داریم که در عرصه تولید تاریخ‌سازی و رکوردشکنی کنیم.

وی افزود: سال گذشته با توجه به محدودیت تامین گاز برای واحد احیا مستقیم، از این فرصت به بهترین نحو برای انجام عملیات تعمیرات سالیانه به ویژه تعویض نسوز مدول A پس از 14 سال استفاده کردیم و به این ترتیب یک عملیات شات‌دان کم‌نقص به همت واحدهای سازمانی به اجرا درآمد. با توجه به تعمیرات اساسی صورت گرفته و ضریب آماده به کاری تجهیزات افزایش و در مقابل توقفات کاهش یافت و به همین دلیل، در زمان نبود محدودیت‌ها رکوردشکنی‌ها اتفاق افتاد.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در خصوص رکوردهای حاصل شده در واحد احیا مستقیم، خاطرنشان کرد: در روز 13 فروردین ماه نخستین رکورد تولید روزانه واحد احیا مستقیم به میزان 5958 تن، دومین رکورد به میزان 5976 تن در تاریخ 18 فروردین ماه و سومین رکورد به میزان 6051 تن آهن اسفنجی در تاریخ 19 فروردین ماه رقم خورد.

معروفخانی تصریح کرد: ثبت این رکوردها از آن جهت اهمیت دارد که آهن اسفنجی ماده اولیه واحد فولادسازی است و می‌تواند به افزایش تولید در این واحد و کاهش نیاز و وابستگی شرکت به خرید کمک کند.

وی عنوان کرد: اکنون بسیاری از صنایع به ویژه فولادسازان از وابستگی به خارج درآمده‌اند و تقریبا خودکفا شده‌اند. بنابراین در زمینه تخصصی و فنی نیازی به کمک ندارند. فولاد هرمزگان نیز با توجه به دانش، تخصص و تجربه کسب شده در سال‌های اخیر به ویژه استفاده از ایده‌های خلاقانه و برنامه‌ریزی دقیق، همواره آماده رکوردشکنی و افزایش تولید است.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان در پایان گفت: تحقق جهش تولید مستلزم همکاری و هماهنگی سازمان‌های مرتبط به ویژه حوزه زیرساخت‌ها برای تامین برق و گاز خواهد بود که پاشنه آشیل صنعت فولاد در سال‌های اخیر بوده است. بنابراین در صورتی که انرژی ما تامین شود، رکوردشکنی و جهش تولید دور از دسترس نخواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها