یک پیش بینی مهم از قیمت طلا در آینده

پیش بینی رییس اتحادیه طلا از آینده قیمت؛ رکود به بازار بازگشت.

یک پیش بینی مهم از قیمت طلا در آینده

رییس اتحادیه طلا و جواهر با بیان اینکه واردات طلا بخشی از مشکل تامین مواد اولیه این صنعت را رفع کرده، پیش بینی کرد: قیمت‌ها در بازار در سطوح کنونی باقی بماند.

بر اساس اعلام وزارت اقتصاد در ۹ ماهه ابتدایی امسال ۱۹ تن طلا وارد کشور شده و به تازگی نیز بانک مرکزی اعلام کرده واردات طلا از محل ارز حاصل از صادرات باید در مرکز مبادله ارز و طلای ایران عرضه شود.

اما در روزهای اخیر نگرانی‌هایی از فرجام این میزان طلای وارد شده و همچنین درباره ساز و کار اجرای بخشنامه جدید بانک مرکزی وجود داشت.

نادر بذرافشان، رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران، با بیان اینکه واردات طلا شرایط خوبی برای بازار به وجود آورد؛ اظهار داشت: در سال‌های اخیر صنعت طلا در تامین مواد اولیه مشکل داشت، به همین علت کارگاه‌های تولیدی گاها دچار ضعف می‌شدند.

وی اضافه کرد: از طرفی، ظرفیت معادن نیز برای تامین میزان تقاضای بازار کافی نبود و با این دستورالعمل بانک مرکزی که فضا را برای واردات طلا به صورت شمش برای صادرکنندگان فراهم کرد، مشکلات کارگاه‌های تولیدی حل شده و اگر بخواهیم تولید گسترش یابد و دغدغه تامین مواد اولیه رفع شود باید این کار ادامه‌دار باشد.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در ادامه درباره وضعیت بازار طلا در روزهای اخیر نیز اظهار داشت: با توجه به مناسبت روز زن در هفته های گذشته، بازار طلا مقداری از رکود فاصله گرفت و پس از یک سال که وضعیت کاهش تقاضا را داشتیم، داد و ستد اندکی بهتر شد.

بذرافشان افزود: اما از ابتدای این هفته، شرایط سابق دوباره در بازار طلا حاکم شد و تقاضا کاهش یافته است که شاید در روزهای پایانی سال دوباره وضعیت بهتر شود.

وی درباره تغییرات قیمتی طلا و سکه نیز گفت: روز سه شنبه با افزایش ۱۲ دلاری قیمت انس جهانی و نوسان بازار ارز هر گرم طلا ۸ هزار تومان و سکه نیز ۱۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت؛ البته این تغییر التهابی در بازار به وجود نیاورد و به همان دلیل تغییر نرخ ارز و انس جهانی بود.

بذرافشان با بیان اینکه بازار شرایط خوبی دارد و هیچ التهابی در آن مشاهده نمی‌شود، در پیش بینی از قیمت طلا و سکه گفت: در صورتی که اخبار سیاسی و اقتصادی نباشد، قیمت ارز و انس جهانی نیز تغییر نکند به دلیل شرایط رکودی حاکم بر بازار نمی‌توان نوسان چشمگیری برای قیمت طلا و سکه پیش بینی کرد.

منبع: اقتصاد آنلاین

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها