عملکرد درخشان بیمه البرز در دو رشته آتش سوزی و زندگی در 6 ماه نخست امسال

بیمه البرز در شش ماهه نخست امسال عملکرد درخشانی در صنعت بیمه به ویژه در دو بخش بیمه های زندگی و آتش سوزی از خود برجای گذاشته است.

عملکرد درخشان بیمه البرز در دو رشته آتش سوزی و زندگی در 6 ماه نخست امسال

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بیمه البرز، گزارش عملکرد شش ماهه منتهی به پایان شهریورماه امسال شرکت بیمه البرز نشان می دهد این شرکت با فروش11 هزار و 830 میلیارد ریال بیمه نامه آتش سوزی و کسب سهم 24 درصدی از سبد پورتفوی آتش سوزی صنعت بیمه، صدرنشین شرکت های بیمه در این رشته بیمه ای است. این در حالی است که خسارت پرداختی بیمه البرز در این رشته در همین مدت یک هزار و 430 میلیارد ریال بوده است.

 همچنین این شرکت که در دوره جدید با رونمایی از طرح شوکا روی افزایش سهم خود از بازار بیمه های زندگی تمرکز کرده است، در شش ماه اول امسال در رشته بیمه های زندگی اندوخته دار، 9 هزار و 770 میلیارد ریال حق بیمه تولید کرده که این میزان حق بیمه، 11.5 درصد از کل حق بیمه های تولیدی شرکت در این مدت است.

بر اساس این گزارش، این درحالی است که تنها 0.1 درصد خسارت های بیمه البرز در سال جاری مربوط به رشته بیمه های زندگی اندوخته دار بوده است که نشان می دهد نسبت خسارت شرکت در این رشته بسیار پایین است.

همچنین، آمار عملکرد شرکت های بیمه تا پایان مرداد ماه 1402 نشان می دهد شرکت بیمه البرز توانسته است 11.13 درصد از کل پورتفوی بیمه های زندگی صنعت بیمه را با نسبت خسارت 12.82 درصد را به خود اختصاص دهد.

بر این اساس، بیمه البرز که با نماد البرز از شرکت های بیمه فعال در بازار سرمایه کشور است  و به زودی با افزایش سرمایه دو برابری از 35 هزار میلیارد ریال به 70 هزار میلیارد ریال بزرگ ترین شرکت بیمه خصوصی به لحاظ سرمایه و توانگری مالی در صنعت بیمه خواهد شد، از ابتدای فروردین تا پایان شهریورماه امسال 90 هزار میلیارد ریال بیمه نامه فروخته و در مقابل 32 هزار و 863 میلیارد ریال نیز به زیان دیدگان، خسارت پرداخت کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها