میانگین دریافتی بازنشستگان از صندوق ذخیره فرهنگیان مشخص شد

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینکه مبلغ مذکور شامل واریزی عضو، واریزی تعهد دولت و سود ناشی از فعالیت‌های اقتصادی موسسه است که به حساب ۲۰۳۳ نفر از فرهنگیانی که عضو این صندوق بوده‌اند، واریز شد، تصریح کرد: سود سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ نیز پس از برگزاری مجامع شرکت‌ها و مجمع عمومی سالیانه موسسه، به حساب این افراد واریز خواهد شد.

میانگین دریافتی بازنشستگان از صندوق ذخیره فرهنگیان مشخص شد

به گزارش مستقل آنلاین؛ مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان تصریح کرد: میانگین دریافتی اعضای بازنشسته موسسه در دوره جاری نیز به حدود ۳۳۸ میلیون ریال رسیده، در حالی که میانگین واریزی آنها به صندوق در طول دوران خدمت حدود ۸۶ میلیون ریال بوده است.

حمیدرضا نجف‌پورکردی از واریز ۵۲۱ میلیارد ریال به حساب اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان که از ۲ آذر تا اول دی ماه ۱۴۰۱ به افتخار بازنشستگی نائل آمده‌اند، خبر داد و گفت: پرداخت سهم‌الشرکه کمتر از ۲۰ روز پس از بازنشستگی و دریافت اطلاعات به حساب آنها واریز شده است، در حالی که قبلا حدود سه ماه طول می‌کشید.

وی با اشاره به اینکه مبلغ مذکور شامل واریزی عضو، واریزی تعهد دولت و سود ناشی از فعالیت‌های اقتصادی موسسه است که به حساب ۲۰۳۳ نفر از فرهنگیانی که عضو این صندوق بوده‌اند، واریز شد، تصریح کرد: سود سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ نیز پس از برگزاری مجامع شرکت‌ها و مجمع عمومی سالیانه موسسه، به حساب این افراد واریز خواهد شد.

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان ضمن اشاره به سیاست کلان این مجموعه مبنی بر احیای بانک سرمایه، تمرکز وجوه در بانک مزبور و استفاده از این ظرفیت برای ارائه خدمات بیشتر به فرهنگیان عضو موسسه گفت: با توجه به فراهم بودن زمینه افتتاح حساب غیرحضوری در بانک سرمایه برای اعضای موسسه، از این به بعد واریزی‌ها به حساب بازنشستگان به عاملیت این بانک خواهد بود. بر این اساس در دوره حاضر نیز بیش از ۵۲ درصد از مبالغ واریزی از طریق بانک سرمایه انجام شده است.

نجف‌پورکردی با تاکید بر تحول در ساختار امور اعضا در موسسه و نظام پرداخت سهم‌الشرکه اعضای بازنشسته از سه ماه به کمتر از یک‌ ماه گفت: این اولین وجوهی است که فرهنگیان بازنشسته قبل از برقراری حقوق مستمری از سوی سازمان بازنشستگی کشوری دریافت می‌کنند.

وی با اعلام اینکه بیشترین میزان دریافتی بازنشستگان در حال حاضر به بیش از یک میلیارد ریال رسیده است، تصریح کرد: میانگین دریافتی اعضای بازنشسته موسسه در دوره جاری نیز به حدود ۳۳۸ میلیون ریال رسیده، در حالی که میانگین واریزی آنها به صندوق در طول دوران خدمت حدود ۸۶ میلیون ریال بوده است.

به گزارش صندوق ذخیره فرهنگیان مدیرعامل موسسه در پایان گفت: فرهنگیانی که هنوز عضو صندوق نشده‌اند، می‌توانند با مراجعه به دفاتر نمایندگی موسسه در سراسر کشور یا ادارات تعاون آموزش و پرورش نسبت به عضویت در موسسه اقدام کنند تا از خدمات و سودآوری این مجموعه بزرگ اقتصادی بهره‌مند شوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها