آیا مجددا ارز دو نرخی می شود؟

ارز را تک نرخی کردیم، اما عده ای در تلاشند تا با فشار وارد کردن، دوباره ارز دو نرخی شود.

به گزارش مستقل آنلاین حجت الاسلام نصرالله پژمانفر رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در حوزه تولید و تأکید ایشان بر توجه به این حوزه، گفت: ما برای پیشرفت در حوزه تولید باید مشکلات موجود در حوزه زیرساخت های قانونی و اجرایی را برطرف کنیم.

وی افزود: یکی از مشکلات در حوزه تولید، بحث تسهیلات است، علت این است که بانک ها بیشترین نقش را در به‌هم‌ریختگی در حوزه تولید دارند.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اظهار داشت: بانک ها با مقاومتی که در مقابل اعطای تسهیلات به حوزه تولید دارند، بیشترین نقش را در ایجاد موانع بر سر راه تولید ایفا می‌کنند.

حجت‌الاسلام پژمانفر خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مشکلات در حوزه تولید، تصمیمات لحظه‌ای مسئولان در بخش‌ها و قوای مختلف است، به عنوان مثال کالایی در کشور تولید می‌شود، اما در حین تولید این کالا، دستور واردات همان محصول نیز صادر می‌شود و با صدور چنین دستوراتی تولید کشور آسیب می‌بیند.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ادامه داد: واقعی شدن نرخ ارز اقدام مهم دیگری است که در ادامه مسیر تک نرخی شدن باید انجام شود، واقعیت این است که قیمت ارز در کشور ما هنوز واقعی نشده است.

حجت‌الاسلام پژمانفر خاطرنشان کرد: درست است که امروز ارز در کشور تک نرخی شده، اما عده ای در صدد هستند و فشار می‌آورند که ما مجدد در مسیر دو نرخی شدن نرخ ارز قرار بگیریم که باید در مقابل آن ایستاد./فارس

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها