جعفری در دیدار با نماینده ولی فقیه کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد؛

برنامه وزارت صمت برای آمایش صنعتی شهرستان ها و هدایت سرمایه به سمت مناطق کم برخوردار

رییس هیات عامل ایمیدرو خبر داد: وزارت صنعت معدن و تجارت، با هدف هدایت سرمایه ها به سمت مناطق کم برخوردار، طرح آمایش صنعتی شهرستان ها را اجرایی می کند.

 

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، وحیه اله جعفری صبح امروز در دیدار با حجت الاسلام نصیر حسینی نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: یکی از راهکارها برای تحقق این هدف، ارایه مشوق هایی به سرمایه گذاران مناطق کم برخوردار با اولویت یک است.

وی به اقدامات ایمیدرو در این مناطق اشاره کرد و گفت: توسعه زیرساخت ها در بخش جاده و توسعه راه های دسترسی به معادن، یکی از مهمترین اقدامات این سازمان برای جلب سرمایه گذاران در مناطقی از جمله کهگیلویه و بویراحمد است،

اکتشاف در استان

معاون وزیر صمت ادامه داد: ایمیدرو تاکنون ۱۲ محدوده امیدبخش حاصل مطالعات پهنه های اکتشافی در استان شناسایی کرده که در حال طی کردن مراحل مختلف در اخذ مجوز و عملیات اجرایی است.

وی دامه داد: همچنین ۱۰ پروانه اکتشاف در مرحله فاز عمومی-تفصیلی از سوی این سازمان و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی است به طوری مجموع فعالیت های این سازمان و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی به 22 محدوده امیدبخش بخش و پروانه بهره برداری می رسد.

جعفری تاکید کرد: با نتیجه بخش شدن نتایج اکتشاف، توسعه در زنجیره های بعدی نیز محقق می شود.

معاون وزیر صمت همچنین به رشد درامد صادرات غیرنفتی اشاره کرد گفت: امروزه بخش قابل توجهی از تولیدات معدن، با ارزش افزوده بالا، عرضه و صادر می شود.

در این نشست حجت الاسلام سید نصیر حسینی نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد، خواهان فعال شدن ظرفیت های استان در بخش معادن و صنعت شد.

وی تاکید کرد: به رغم اقدامات انجام شده در جهت توسعه، همچنان نیاز به جذب سرمایه به منظور فعال سازی توانمندی های استان برای تولید و اشتغال هستیم.

در این برنامه،احسان عسکری معاون اقتصادی استاندار و روزبهان رییس سازمان صمت استان حضور داشتند. همچنین خدایار کریم نژاد سرپرست شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، احمد فتاحی مجلج مدیر اکتشاف ایمیدرو و داریوش دیودیده مدیر مجری طرح ایجاد زیربناهای معادن ایمیدرو وجیه اله جعفری را همراهی کردند.

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها