راننده اتوبوس عامل قتل دختربچه 2 ساله شد

پرونده پنچر کردن آمبولانس اورژانس که به مرگ بیمار خردسال منجر شده‌بود با دستگیری راننده اتوبوس شرکت واحد وارد مرحله‌ای تازه شد.

ساعت‌۱۴:۴۲ روز سه‌شنبه ۲۴‌خردادامسال بود که زنگ تلفن اورژانس تهران به صدا در آمد. پشت خط فردی سراسیمه از عوامل اورژانس درخواست کمک کرد و گفت درسا دختر دوساله‌اش بد حال شده است و قادر به نفس کشیدن نیست و اگر برای درمان دیر به بیمارستان برسد جانش را از دست می‌دهد.

با اعلام این خبر به سرعت نیرو‌های اورژانس با یک دستگاه  آمبولانس  راهی محل حادثه در خانه‌ای در خیابان شهید بهشتی شدند. خیابان‌های شلوغ و ترافیک عصر گاهی کار را برای راننده خودرو و نیرو‌های اورژانس مشکل کرده بود، اما دقایقی بعد آمبولانس به محل حادثه رسید و به خاطر شلوغی خیابان و نبود جای پارک، راننده مجبور شد آمبولانس را در خط ویژه پارک کند و همراه همکارانش برای نجات جان دختر دو ساله به داخل خانه برود.

پنچر کردن لاستیک‌های آمبولانس

وقتی نیرو‌های اورژانس بالای سر کودک دو ساله رسیدند متوجه شدند وی با مشکل قلبی مواجه شده است و به همین خاطر اقدامات احیای قلبی و ریوی برای نجات جان وی را آغاز کردند و خوشبختانه عملیات احیای قلبی کودک هر چند زمان برد، اما با موفقیت پیش رفت.

وقتی دختر دو ساله حالش رو به بهبودی رفت، تکنسین‌های اورژانس تصمیم گرفتند بیمار را برای ادامه مداوا به بیمارستان منتقل کنند، اما وقتی با کودک بیمار به داخل خیابان آمدند با صحنه عجیبی روبه‌رو شدند. دو لاستیک خودروی آمبولانس در کمال ناباوری پنچر شده بود و آمبولانس قادر به حرکت نبود.

لحظاتی سختی پیش روی نیرو‌های اورژانس و خانواده  دختر دو ساله  قرار گرفته بود، ترافیک خیابان‌ها، بدحالی و به شمارش افتادن نفس‌های کودک بیمار باعث شد تا نیرو‌های اورژانس دوباره برای نجات جان کودک درخواست آمبولانس کنند، اما وقتی آمبولانس رسید متأسفانه دختر دو ساله جان خود را از دست داده بود.

دستگیری عامل پنچری آمبولانس

حادثه مرگ غم انگیز دختر دو ساله با واکنش‌های زیادی در  فضای مجازی  روبه‌رو شد و در حالی که خانواده دختر فوت شده در اداره پلیس یا مراجع قضایی شکایتی را مطرح نکرده بودند، افراد زیادی خواهان پیگیری و دستگیری عامل این حادثه دلخراش شدند. از سوی دیگر دکتر یحیی صالح طبری، رئیس مرکز اورژانس تهران از پیگیری قضایی این حادثه از سوی اداره حقوقی مرکز اورژانس خبر داد و با این شکایت پرونده به دستور مقام قضایی در اختیار مأموران پلیس قرار گرفت.

بدین ترتیب تیمی از مأموران پلیس تهران برای بررسی موضوع وارد عمل شدند و در نخستین شاخه از تحقیقات میدانی و بازبینی دوربین‌های مداربسته دریافتند عامل این حادثه مرگبار مرد جوانی است که پس از پیاده شدن از اتوبوس لاستیک‌های آمبولانس را با شی نوک تیزی پنچر می‌کند و از محل دور می‌شود.

بررسی‌های بعدی نشان داد متهم  راننده اتوبوس  خط سهرودی به سیدخندان است که با این عمل غیر انسانی حادثه مرگبار را رقم زده‌است. با به‌دست آمدن این اطلاعات و شناسایی متهم، مأموران وی را در خانه‌اش در منطقه خانی‌آباد دستگیر و به اداره پلیس منتقل کردند.

آغاز تحقیقات جنایی

متهم پس از دستگیری با اظهار پشیمانی به جرم خود اعتراف کرد ودر ادعایی گفت: «روز حادثه در حال رانندگی بودم که با آمبولانس پارک شده در خط ویژه روبه‌رو شدم.

شلوغی خیابان‌ها و هوای گرم باعث شده بود عصبی شوم و وقتی با این صحنه مواجه شدم عصبانیتم بیشتر شد و از خودرو پیاده شدم و لاستیک‌های آمبولانس را پنچر کردم. سپس پشت فرمان اتوبوسم نشستم و دنده عقب گرفتم و از خط ویژه خارج شدم و به مسیرم ادامه دادم.»

وی در پایان گفت: «من فکر نمی‌کردم کار من به قیمت جان یک انسان تمام شود و الان پشیمان هستم و عذاب وجدان دارم.»

علی صالحی دادستان تهران با اعلام خبر دستگیری متهم در کمتر از ۲۴ ساعت گفت: «جسد دختربچه دو ساله برای مشخص شدن علت اصلی مرگ به پزشکی قانونی منتقل شده است و متهم نیز با صدور قرار تأمین کیفری در بازداشت به سر می‌برد و پرونده وی در  دادسرای امور جنایی تهران  در حال رسیدگی است.»/رکنا

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها