خبر خوب برای جهان/واکسن کرونا ۱ ماه دیگر عرضه می‌شود

مدیر کل شرکت داروسازی بایون‌تک آلمان می‌گوید واکسنی که به تازگی توسط متخصصان این شرکت و با مشارکت فایزر، غول صنعت داروسازی ایالات متحده برای مقابله با بیماری کووید۱۹ ساخته به احتمال زیاد تا پایان سال جاری میلادی به بازار عرضه می‌شود.

خبر خوب برای جهان/واکسن کرونا ۱ ماه دیگر عرضه می‌شود

همزمان با انتشار این خبر اروزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا اعلام کرد که اتحادیه اروپا احتمالا ماه دسامبر مجوز توزیع و عرضه تجاری واکسن‌‌های تولید شده توسط شرکت‌های بایون‌تک و فایزر و نیز واکسن شرکت مدرنا را صادر خواهد کرد.

 
اوگور شاهین بنیان‌گذار ترک تبار شرکت بایون‌تک آلمان در گفتگویی با خبرگزاری فرانسه پیش‌بینی کرد که تا پیش از سال جدید میلادی مرحله صدور مجوز و نیز توزیع این واکسن در ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا نهایی و اجرایی شود.

مدیر کل شرکت بایون‌تک با اشاره به این نکته که درخواست صدور مجوز واکسن تولید شده به صورت مشترک با فایزر روز جمعه به سازمان دارو و غذای آمریکا ارائه می‌شود، تصریح کرد: «این شانس وجود دارد که ما بتوانیم همین امسال مجوز واکسن در ایالات متحده، اروپا و یا در هر دو منطقه یاد شده را دریافت کنیم.»

در همین راستا اطلاعات منتشر شده از مرحله دوم آزمایش واکسن در دست تولید توسط متخصصان دانشگاه آکسفورد که تست‌های مراحل نهایی آن قرار است تا چند هفته دیگر انجام شود،‌ نشان می‌دهد که این واکسن ایمنی قابل توجهی برای افراد سالمند در برابر بیماری کووید۱۹ فراهم می‌کند.

گیدو راسی، مدیر آژانس دارویی اروپا در عین حال اعلام کرده بود در صورتی که توزیع واکسن کووید۱۹ از ماه ژانویه آغاز شود نخستین نشانه‌های تاثیر آن بر شیوع ویروس پنج تا شش ماه بعد، عمدتا در تابستان آینده قابل مشاهده خواهد بود.

 

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها