ایران پایگاه منطقه ای WHO در حوزه علوم تغذیه و صنایع غذایی

اهمیت غذا و تغذیه در دنیا این روزها، بیش از هر زمان دیگری احساس شده تا جایی که در برخی از کشورهای توسعه یافته بحث تاسیس وزارت غذا و تغذیه مطرح می باشد در ایران نیز در جلسه شهریور ماه هیئت دولت وزارت های بهداشت درمان و جهاد کشاورزی مامور شدند مقدمات استقلال غذا را فراهم نمایند.

به گزارش روابط عمومی دانشکده و انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور و به نقل از دکتر جلال الدین میرزای رزاز، رییس دانشکده و انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور، اهمیت غذا و تغذیه در دنیا این روزها، بیش از هر زمان دیگری احساس شده تا جایی که در برخی از کشورهای توسعه یافته بحث تاسیس وزارت غذا و تغذیه مطرح می باشد در ایران نیز در جلسه شهریور ماه هیئت دولت وزارت های بهداشت درمان و جهاد کشاورزی مامور شدند مقدمات استقلال غذا را فراهم نمایند.

 

در این مقطع ایران در رقابت های نزدیک با کشورهایی مانند عربستان، امارات متحد عربی که تلاش فراوانی برای استقرار پایگاه غذا و تغذیه WHO در کشورهایشان داشتند با پیگیری فراوان از طریق انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور برای 4 سال آینده این پایگاه را با افتخار در ایران تثبیت نموده تا خدمات خود را به حوزه کشورهای Emro ارائه نماید.

 

همکاری های نزدیک تیم وزارت بهداشت خصوصا معاونت بین الملل وزارت متبوع با انستیتو تغذیه و تیم روابط بین الملل نقش مهمی را در برقراری این ارتباط مهم ایفا نمود.

 

ضمن عرض تبریک به ملت بزرگوار ایران و جامعه دانشگاهی برای کسب این موفقیت امید است اینگونه همکاری های بین المللی در حوزه مهم غذا و تغذیه بتواند باعث ارتقاء سلامت مردم کشور عزیزمان و نیز ملل مسلمان منطقه به رهبری ایران گردد.   

 

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها