اصلاح‌طلبان در انتخابات ۱۴۰۰

کمتر از دوماه به سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در خردادماه امسال (۱۴۰۰) باقی مانده و مطابق معمولِ دوره‌های پیشین، جناح‌های سیاسی در تدارک سازوکارهای انتخاباتی و تکاپو برای رسیدن به کرسی ریاست جمهوری هستند.

هرمز شریفیان_روزنامه‌نگار

(طنز) 

ستادهای انتخاباتی که از زمستان پارسال (۱۳۹۹) فعال شده‌اند، اکنون در سال نو و پس از تعطیلی‌های نوروز ۱۴۰۰ شکل جدی‌تری گرفته‌اند و نامزدهای اصلی دو جناح "اصول‌گرا" و "اصلاح‌طلب"، سفرهای انتخاباتی و سخنرانی‌های خود را در شهرهای ایران آغاز کرده‌اند.

جناح اصول‌گرا این‌بار "رنگی" برای نماد خود در انتخابات اعلام نکرده و سخنگوی ائتلاف این جریان به‌طور رسمی اعلام کرد، "به‌دلیل استفاده از تمامی رنگ‌ها در دوره‌های گذشته - جریان اصول‌گرا این‌بار هیچ رنگی که نشان.دهنده نماد آنان باشد، برنمی‌گزینند!

در سوی مقابل، اصلاح‌طلبان از ۲۴ رنگ برای نماد خود استفاده کرده‌اند و رئیس ستاد این جریان در پاسخ به پرسش خبرنگاران که دلیل استفاده آنان از ۲۴ رنگ چیست؟ گفت: "دلیل اصلی انتخاب ۲۴ رنگ این است که چون پایگاه رای اصلاح‌طلبان غالبا در شهرهای بزرگ و در طبقات بالادست جامعه هستند و از طرفی به‌دلیل اینکه در حال حاضر هرجعبه مداد رنگی ۲۴ رنگ در بازار تهران به مبلغ ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد، فلذا - تنها پایگاه رای ما قادر به خرید یک بسته مداد رنگی می‌شوند و برای همین "شعپرا" (شورای‌عالی پایگاه رای اصلاح‌طلبان) تصمیم گرفت این نماد را برای نامزد و ستادهای انتخاباتی خود برگزیند.

از آن سو درحالی که اصول‌گرایان ابتدا و در سال ۹۹ "حمید رسایی،" را به‌عنوان نامزد رسمی خود معرفی کرده بودند اما پس از رایزنی‌های فراوان، سرانجام این جریان از نامزد اولیه خود (رسایی) عبور کرده و "حسین الله‌کرم" را به عنوان نامزد نهایی خود برای انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم برگزیدند.

در سمت دیگر، اصلاح‌طلبان که تا ساعاتی پیش در انتخاب بین دو نامزد اصلی خود یعنی "مهدی کوچک‌زاده" و "حسن عباسی" مردد بودند، سرانجام در آخرین لحظه به اجماع رسیدند و طی بیانیه‌ای خطاب به مردم ایران، نامزد اصلی و نهایی خود را معرفی کردند. متن بیانیه "شعاننرج" (شورای‌عالی انتخاب نامزد نهایی ریاست جمهوری) به این شرح است:

ملت قهرمان ایران

بار دیگر طلیعه انتخابات نوری دیگر تابید تا جای‌جای ایران عزیز سرشار از همبستگی و عظمت شود. سرانجام پس از رایزنی‌ها و نشست‌های تخصصی و شبانه‌روزی که توسط نخبگان این جریان، صورت گرفت، مقرر شد تا جبهه اصلاحات مانند همیشه از یک‌چالش خطیر دیگر عبور کند و برای بهبود وضعیت کشور و از میان نیروهای صدوق و خدوم، چهره‌ای خدمت‌گذار، مردمی و بی‌تَکرار را برای تصدی پست ریاست جمهوری، راهی "پاستور نبش سعدآباد" کند.

"شعاننرج" (شورای عالی انتخاب نامزد نهایی ریاست جمهوری)، با همین استدلال جناب آقای دکتر "محمود احمدی‌نژاد" را به عنوان نامزد اصلی و نهایی این جریان معرفی و از ایشان پشتیبانی می‌نماید.

لازم به یادآوری نیست که ایشان طی دو دوره تصدی بر مسند ریاست جمهوری، منشاء خدمات بسیار زیادی برای ملت بزرگ ایران شد به‌ویژه توانست در سال ۸۸ پس از گذر از یک گرداب هولناک و با شایستگی و برای دومین دوره، سکان قوه مجریه کشور را در ید باکفایت خود بگیرد.

هرچند بدخواهان و فتنه‌جویان در آن دوره با اتهام‌های گوناگون تلاش کردند انتخاب به‌جا و شایسته ایشان را زیر سوال ببرند اما، او توانست از آن چالش خطیر، فرصتی بس‌بدیل ساخته و کشور را از پرتگاه سقوط نجات داده و به ساحل مقصود و امن برساند.

به همین منظور "جکا" (جبهه کامل اصلاحات) حمایت کامل خود از ایشان را اعلام داشته و از کرور‌کرور حامیان خود در نیمه‌شمالی کلان‌شهرها و کلیه مراکز استان‌ها (به‌جز حاشیه‌نشینان) دعوت می‌نماید با حضور پرشور پای صندوق‌های رای، مسیر دکتر احمدی‌نژاد را برای رسیدن به ریاست جمهوری هموار نمایند.

ارادتمند

"شعپرا" (شورای‌عالی پایگاه رای اصلاح‌طلبان)

"شعاننرج" (شورای‌عالی نامزد نهایی ریاست جمهوری)

"جکا" (جبهه کامل اصلاحات)

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها