تصاویر +18 از اولین پیوند لب در جهان + تصاویر

فردی به نام الکس لوئیس،38 ساله دچار عفونتی نادر و شدید می شود که در طی آن عفونت دست ها،پاها و لب هایش را از دست می دهد.

فردی به نام الکس لوئیس،38 ساله دچار عفونتی نادر و شدید می شود که در طی آن عفونت دست ها،پاها و لب هایش را از دست می دهد.علت ورود این عفونت به بدن وی،استفاده از گوشت فاسد می باشد و پزشکان برای او راه حلی جالب اندیشیدند.در طی این راه حل،آنها تصمیم گرفتند که لب هایش را پیوند بزنند.جزئیات کامل این درمان را در ادامه این بخش از سرگرمی خواهیم گفت.

 

حرکت زشت سارا و نیکا با یک مرد غریبه سوژه شد + فیلم و تصاویر


 

تصاویر-خطرناک-پیوند-لب

آقای الکس لوئیس دچار عفونتی نادر در طی استفاده از گوشت فاسد می شود که آن عفونت به مرور زمان اندکی منجر به از قطع عضو شدن دست ها ،پاها ولب هایش می شوند و طبق گفته پزشکان متخصص او اولین فرد در جهان است که لب هایش پیوند زده می شوند.این عفونت از نوامبر سال 2013 وارد بدن الکس شد که پزشکان تنها 3% احتمال زنده ماندن او را پیش بینی کردند.پس از 6 ونیم ماه بستری شدن در بیمارستان،18 عمل جراحی بر روی وی صورت گرفت که در پی آن دست ها،پاها و لب هایش را قطع عضو نمودند تا بتواند به آرامی بهبود یابد.

 

پیوند-لب

در روزهای اولیه مبتلا شدن الکس به این عفونت نادر،احساس می کرد که دچار سرماخوردگی یا آنفولانزایی شدید شده است و حتی در یکی از همان روزهای اولیه در ادرار خود خون را مشاهده کرده بود.سپس در فردای همان روز بعد از آنکه از خواب بیدار می شود حتی نمی توانسته که حرکت کند و رنگ پوستش در حال تبدیل شدن به رنگ بنفش بود.

بعد از متوجه شدن تغییرات شدید در بدن الکس،با همسرش به بیمارستان می رود و تعداد زیادی آزمایش بر روی او انجام می شوند اما متاسفانه با وجود درمان و آزمایش های متعدد ، عفونتدر حال گسترش در بدن الکس بود و به گفته اش در آنجا متوجه شد که دچار چه مشکلی شده است و دیگر زمان درمان آن دیر شده است.

 

الکس نسبت به همان روزهای اولیه بستری اش در بیمارستان گفت:"من در بیمارستان به مدت 6 یا 7 هفته تحت مراقبت های ویژه بودم و هر روز به اتاق عمل میرفتم.در واقع این عفونت به گونه ایی است که ابتدا از نوک انشگتان دست،پا و بینی شروع به گسترش یافتن می کند تا بتواند به قلب برسد و در همان روزها رنگ پاهایم را به رنگ مشکی مشاهده کردم و ابتدا فکر می کردم که نمی توانم زنده بمانم و آن به میزانی بود که وقتی به اتاق عمل می رفتم خانواده ام با من خداحافظی می کردند چرا که هیچ امیدی برای آنها باقی نمانده بود".

 

4

زمانیکه این عفونت باعث سیاه شدن قسمتی می شد پزشکان فورا آن قسمت را می بریدند تا دیگر عفونت در بدن رشد نکند و متاسفانه پزشکان مجبور به بریدن لب های الکس شدند که باعث وحشتناک شدن چهره اش شد.چهره وی به گونه ایی زشت و ترسناک شده بود که حتی پسر 3 ساله او از پدرش ترسیده بود.

حتی این مشکل به گونه ایی در صورت الکس ظاهر شده بود که برای خوردن یک ساندویچ،از پرستار کمک می گرفت و یک ساعت زمان برای خوردن تنها یک ساندویچ سپری می شد.

 

سپس پس از مدت طولانی و در عین حال بسیار دردناک،این عفونت به کمک پزشکان از بدن الکس خارج می شود و پزشکان برای بازسازی و ترمیم چهره او، تصمیمی جدی گرفتند.

پزشکان برای پیوند و ترمیم لب های الکس تصمیم گرفتند مقداری از پوست شانه هایش را برش دهند تا برای ترمیم لب هایش استفاده نمایند و لازم بذکر است که تنها علت استفاده از پوست شانه های الکس،این است که پزشکان از تمام پوست بدنش برای پیوند های دیگر استفاده کرده بودند و تنها پوست شانه های الکس سالم بود و هیمن علت از پوست شانه هایش استفاده کردند.

 بالاخره بعد از گذشت مدتی برای اولین بار در جهان لب هایی جدید برای آقای الکس پیوند داده شد که ابتدا از رنگ های متفاوتی برخوردار بود و در 6 عمل جراحی، اینک با رنگ پوستش کاملا مطابق است.همچنین مطابق گفته پزشکان،مدت درمان الکس بسیار زیاد بود و آن هم به گونه ایی بود که انگار او در کنار یک بمب قرار داشت و پس از منفجر شدن بمب،تنها برخی از قسمت های بدن او سالم ماند و اما با این وجود او نا امید نشد و اینک به کمک دست ها و پاهای مکانیکی و مصنوعی به ادامه زندگی می پردازد.

 

 

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها