وقتی کرونا به کل سیستم عصبی آسیب می زند

طبق بررسی‌های انجام شده توسط محققان, ویروس کرونا می‌تواند باعث آسیب بر کل سیستم عصبی مبتلایان شود.

وقتی کرونا به کل سیستم عصبی آسیب می زند

به گزارش مستقل آنلاین : بررسی‌های پزشکی در آمریکا نشان می‌دهد که ویروس کرونا بر کل سیستم عصبی فرد مبتلا تاثیر گذاشته و ممکن است باعث آسیب بر مغز افراد شود.

 دانشگاه "نورث وسترن" روز پنجشنبه در وبسایت خود نتایج بررسی‌های انجام شده توسط پزشکان را منتشر کرد؛ بر اساس این بررسی‌ها, ویروس کرونا می‌تواند کل سیستم عصبی افراد را در بر گیرد.

طبق مطالعات انجام شده توسط پزشکان, حدود نیمی از افراد بستری شده در بیمارستان دارای علائم عصبی از قبیل سرگیجه, کاهش هشیاری, مشکل در تمرکز, سکته مغزی و اختلال در حس بویایی و چشایی دارند.

پزشکان بیان کردند که با توجه به بررسی‌های انجام شده, کووید 19 ممکن است بر کل سیستم عصبی بدن از جمله نخاع, مغز و اعصاب آسیب زده و باعث مشکلات عصبی شود؛ علاوه بر این ویروس ممکن است باعث عفونت مستقیم مغز و مننژها شود که واکنش بدن به این عفونت, باعث التهاب و آسیب در سیستم عصبی مبتلایان می‌شود.

"ایگور کورالنیک" متخصص عصب‌شناسی در دانشکده پزشکی "Feinberg" نوشت: «این مهم است که عموم مردم و پزشکان از این امر آگاه باشند که ممکن است بجای علائم تنفسی و تب, بسیاری از مبتلایان به علائم عصبی دچار شوند.»

منبع: تسنیم

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها