تغییرات بدن کودک که یک هشدار جدی است

بدن کودک به مرور زمان و طی تکامل رشد او تغییرات بسیاری دارد اما هر تغییری طبیعی نیست و باید با هوشیاری و البته آگاهی هرچه تمام تر مراقب آنها باشیم.

تغییرات بدن کودک که یک هشدار جدی است

به گزارش مستقل آنلاین:بدن کودک به مرور زمان تغییرات بسیاری دارد، اما هرتغییری طبیعی نیست و باید با آگاهی هرچه تمام‌تر تفاوت بین تغییرات معمولی و نشانه‌های بیماری را تشخیص دهید.


رشد خال
اگر یک نقطه یا لکه نامتقارن و نامنظم در رنگ یا اندازه (بیشتر از ۶ میلی متر) روی بدن ظاهر شود یا خال موجود شروع به رشد کند، این نشانه این است که کودک شما به پزشک نیاز دارد.

ریزش مو
ریزش مو، نشان دهنده یک مشکل پنهان در داخل بدن است، دلیل آن احتمالا کمبود ویتامین‌ها است، برای فهمیدن دلیل واقعی آن لازم است که به یک متخصص اطفال مراجعه کنید.

نوسانات روحی
کاهش ناگهانی اشتها، مشکلات خواب یا کاهش فعالیت و حرکت، از دلایل مهم برای مراجعه به پزشک است.

کاهش شنوایی
اگر یک کودک به درخواست‌ها و صحبت‌های شما واکنش نشان نمی‌دهد، احتمالا مشکل شنوایی دارد و حتما باید با یک پزشک مورد بررسی قرار گیرد.

تشنگی مدام
درخواست‌های مکرر و ظاهرا بی دلیل برای نوشیدن ممکن است نشانه‌ای از برخی از مشکلات جدی باشد، در این موارد باید به پزشک مراجعه کنید.

خروپف
خروپف آرام نشانه خطرناکی نیست، با این حال خروپف با صدای بلند نشان دهنده برخی از مشکلات تنفسی است، اگر این علایم را نادیده بگیرید بسیار خطرناک است، زیرا ممکن است نشانه‌ای ازعفونت باشد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران 

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها