سینما‌ها با اکران دو فیلم جدید باز می‌شوند

در نهمین جلسه کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا به هنر هفتم، از اکران دو فیلم جدید پس از بازگشایی سینماها صحبت شد.

سینما‌ها با اکران دو فیلم جدید باز می‌شوند

به گزارش مستقل آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، نهمین جلسه کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما با موضوع سیاست‌های بازگشایی سینما‌ها و پیگیری مصوبات قبلی برگزار شد.

در این جلسه که به ریاست حسین انتظامی برگزار شد، درباره استثنائات نظامنامه اکران در شرایط فوق‌العاده بحث و تبادل نظر شد و موارد خاص به تصویب رسید.

در این جلسه که با دعوت از اعضای شورای صنفی نمایش و رئیس انجمن سینماداران تشکیل شد، با در نظر گرفتن امتیازاتی برای دو فیلم جدید اکران در بازگشایی سینما‌ها، مقرر شد تعداد سالن‌های این دو فیلم در پردیس‌های هفت سالن به بالای تهران چهار سالن باشد. این فیلم ها در شهرستان‌ها هم در سه سالنِ پردیس‌ها اجازه اکران دارند.

همچنین مصوب شد برای این دو فیلم تا سه هفته، کف فروش محاسبه نشود و اگر در این اکران شرایط مناسبی از نظر استقبال به وجود نیامد امکان اکران دوم در زمانی دیگر فراهم باشد.

افزایش وام درنظر گرفته شده از دیگر امتیازات درنظر گرفته شده برای دو فیلم جدید اکران بود که مصوب شد، ۲۰۰ میلیون تومان وام بلاعوض به همراه ۳۰۰ میلیون تومان وام چهار درصدی در نظر گرفته شود. پیش از این نیز ۶۰ میلیون تومان جهت تبلیغات فیلم‌های اولین اکران سال ۹۹ در نظر گرفته شده بود.

همچنین گزارشی از تهیه ماسک و اقلام بهداشتی برای سینما‌ها و برپایی کارگاه آموزشی مدیران سینما با همکاری اورژانس کشور که در جلسه گذشته مصوب شده بود، ارائه شد. در ادامه بر مصوبه قبلی کارگروه مبنی بر تسریع در تهیه گزارش بدهی سینما‌ها به شرکت‌های پخش توسط خانه سینما تاکید شد.

در این جلسه از شهردار تهران بابت قول همکاری در تبلیغات بازگشایی سینما‌ها قدردانی شد. اسامی دو فیلم جدید توسط اداره کل نظارت بر عرضه و نمایش اعلام می‌شود.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها