10 ساحل صورتی در جهان

در جهان سواحلی با رنگ های شگفت انگیز وجود دارد که یکی از رنگ هایی که به ساحل زیبایی صد چندانی می دهد رنگ صورتی می باشد. ترکیب صورتی در کنار رنگ آبی دریا و آسمان زیبایی بسیار زیادی را به ساحل می دهد و در جهان سواحلی وجود دارد که دارای جاذبه گردشگری بسیار زیادی می باشد.

10 ساحل صورتی در جهان

در این مطلب به سواحل صورتی که دارای جاذبه گردشگری می باشد می پردازیم .

ساحل هویر سه شو در برمودا

در سواحل جنوبی برمودا خلیج هویر سه شو واقع شده است و دارای ماسه ها و سنگ های صخره ای به رنگ صورتی می باشد و کف این اقیانوس پر از اطلس است وجود تپه های مرجانی در آنجا موجب حضور ماهی ها و دیگر حیات های دریایی در آن منطقه شده است و مکانی بسیار مناسب برای تفریح می باشد و افراد معمولاً برای غواصی کیک بال و والیبال به این ساحل می‌آیند و جزو ۲۰ ساحل سرگرم کننده در جهان می باشد .

ساحل الافونیسی در یونان

این ساحل که در جنوب غربی کرت قرار دارد به طول یک مایل می باشد و  علاوه بر آن که برای تفریح در تمام سنین مناسب می باشد دارای ساحلی گرم با عمق کم و ماسه های صورتی می باشد که محبوبیت آن را در بین توریست ها بسیار زیاد کرده است ساحل الافونیسی دارای ۱۱۰ گونه مختلف گیاه ، خلیج های کوچک ، اشکال افسانه‌ای سنگ ها و صدف های فوق العاده می باشد .

سواحل باربودا و آنتیگوا دریای کارائیب

باربودا که از جزایر دوقلوی باربودا و آنتیگوا می باشد در اقیانوس اطلس و دریای کارائیب قرار دارد و  ۶۲ مایل مربع می باشد در این جزیره فقط یک روستا وجود دارد وجود آی و هوای گرمسیری در این ساحل و همچنین رنگ صورتی شن های ساحل موجب زیبایی شگرفی در این منطقه شده است اما به دلیل طوفان ایرما این ساحل هنوز در دست ساخت می باشد و همچنین دارای آب بسیار تمیزی است.

جزیره هاربور باهاماس

این جزیره که در شمال غربی جزیره الوترا در باهاماس وجود دارد دارای شن و ماسه های صورتی رنگ می باشد این ساحل صخره های مرجانی رنگارنگ دارد و آب تمیز و بلورین این منطقه زیبایی این جزیره را بسیار زیاد کرده است شن و ماسه هایی به رنگ صورتی در ساحل جزیره هاربور به مسافت سه و نیم مایل وجود دارد آب فیروزه‌ای این منطقه برای ماهیگیری غواصی شنا و قایقرانی بسیار زیبا و جذاب می کند.

ساحل صورتی اندونزی

در غرب جزیره فلورس و در شرق نوسا تنگارای و در بخشی از پارک ملی کومودو ساحلی صورتی رنگ وجود دارد و به دلیل رنگ فیروزه ای دریا و همنشینی آن با ساحل صورتی و رنگ آبی آسمان صحنه های غیر واقعی و رویایی را در در نگاه بیننده ایجاد می کنند این ساحل به دلیل سطح آب های آن و وجود گونه های زیادی از ماهی ها و صخره های مرجانی بزرگ در این منطقه یکی از مناطق پر جاذبه برای غواصان می باشد .

جزیره اسپیاگیا روسا اسپانیا

این جزیره از جمله جزایری می باشد که ورود عموم افراد به آنجا ممنوع می باشد و فقط علاقه مندان می توانند با قایق ها به نزدیکی ساحل بروند و از دور نظاره گر آن باشند و این ممنوعیت به دلیل حفظ و نگهداری از ساحل زیبای منطقه می باشد زیرا در گذشته که بازدید از این منطقه آزاد بود افراد شن های این ساحل را می بردند و موجب روشن تر شدن رنگ آن شدند .

ساحل کرین باربادوس

این ساحل که در واقع یک بندر بود امروزه به دلیل داشتن ماسه های صورتی کم رنگ و دریایی یک مکان بی نظیر برای بادی بوردینگ است در سال ۲۰۱۵به  عنوان بهترین ساحل از آن نام برده شد و وجود یک صخره های مرجانی در این مکان نشان دهنده زیستگاه طبیعی در آنجا می باشد حتی بازدیدکنندگان اگر خوش شانس باشند می توانند در آنجا دو لاکپشت را هم ببینند .

ساحل شنی قرمز مائویی در هاوایی

به عنوان ساحل کیها لولو شناخته شده است دارای ماسه های قرمز رنگ است که از فرسایش صخره های خاکستر شده از مواد مذاب در ساحل است و متاسفانه بخشی از این منطقه به دلیل رانش زمین از بین رفته است.

ساحل پفیفر کالیفرنیا

این ساحل بخشی از پارک دولتی جولیا پفیفر برنز در امتداد خط ساحلی بیک سور می باشد . باران در این منطقه زیبایی این مکان را چند برابر می‌کند و یک آبشار ۸۰ پایی در این منطقه وجود دارد و سازهای سنگی و غارهای دریایی این مکان را مناسب برای پیاده روی کرده است

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها