ملخ ها و واقعیت هایی درباره آن ها

ملخ ها در رده حشرات و در دسته بندپایان هستند و در راسته ملخی ها محسوب می شوند.ملخ ها قدیمی ترین حشرات گیاه خوار جهان که متعلق به تریاس اولیه هستند و به 250 میلیون سال قبل باز می گردد.

ملخ ها و واقعیت هایی درباره آن ها

ملخ حشره شگفت انگیز است که می تواند 20 برابر طول بدن خود را جهش کند. اگر شما یا من می توانستیم این کار را انجام دهیم ، می توانستیم تقریباً 40 یارد حرکت کنیم!

کاری که ملخ ها انجام می دهند استفاده از پاهایشان به عنوان منجنیق است. ملخ ها می توانند هم پرش کنند و هم پرواز کنند و در هنگام پرواز می توانند به سرعت 8 مایل در ساعت برسند. حدود 18000 گونه مختلف ملخ وجود دارد.

خصوصیات ملخ

ملخ ها حشرات متوسط ​​تا بزرگ هستند. بسته به گونه آن طول بزرگسالان از 1 تا 7 سانتی متر است. مانند خویشاوندانشان "کتیدیدها" و "جیرجیرکها" ، دهانشان جویدنی ، دو جفت بال ، یکی باریک و محکم ، دیگری گسترده و انعطاف پذیر و پاهای عقب بلند برای پریدن دارند. آنها با داشتن آنتن های کوتاه که به بدنشان نمی رسد خیلی متفاوت هستند.

ملخ ها معمولاً چشمان بزرگی دارند و از نظر رنگ آمیزی در محیط خود ، معمولاً ترکیبی از قهوه ای ، خاکستری یا سبز هستند. در بعضی از گونه ها نرها روی بال های خود رنگ های روشن دارند که از آنها برای جذب ماده استفاده می کنند. چند گونه از گیاهان سمی را می خورند و سموم را در بدن خود نگه می دارند تا از آن محافظت کنند. آنها به رنگ روشن و رنگی هستند تا به شکارچیان هشدار دهند که مزه خوبی دارند.

ملخ های ماده بزرگتر از نرها هستند و در انتهای شکم خود نقاط تیز دارند که در آنجا وجود دارند تا بتوانند تخم ها را در زیر زمین بگذارند. ملخ های نر بعضی وقت ها ساختارهای خاصی روی بال های خود دارند که پاهای عقب خود را روی آن می مالند یا برای ایجاد صداها به هم می مالند.

ملخ را می توان تقریباً در همه جای دنیا یافت ، به جز مناطق سردتر در نزدیکی قطب های شمالی و جنوبی.

انواع ملخ

دو گروه اصلی ملخ وجود دارد:

(1) ملخ های بلند شاخی

(2) ملخ های کوتاه شاخی

ملخ ها با توجه به طول آنتن های (تقسیم کننده) تقسیم می شوند که به آنها شاخ نیز گفته می شود.

رژیم غذایی ملخ

ملخ ها در مزارع ، مراتع و تقریباً در هر مکانی زندگی می کنند که می توانند مقدار زیادی غذا را برای خوردن پیدا کنند. یک ملخ پوسته سخت دارد و یک ملخ بزرگ رشد تقریباً یک و نیم اینچ دارد ، آنقدر کوچک هستند که فکر نمی کنید آنها زیاد غذا بخورند - اما شما اشتباه خواهید کرد - آنها مقدار زیادی غذا می خورند - یک ملخ متوسط ​​می تواند 16 برابر وزن خود غذا بخورد .

غذاهای مورد علاقه ملخ ها علف ها ، برگ ها و محصولات غلات هستند. یک ملخ خاص - ملخ Shorthorn فقط گیاهان را می خورد ، اما می تواند به صورت خزنده پیش برود و هر گیاه را که در چشم خود ببیند، بخورد

رفتار ملخ

ملخ ها در طول روز بیشتر فعال هستند اما در شب نیز تغذیه می کنند. آنها لانه و قلمرو ندارند و برخی از گونه ها برای یافتن منابع جدید مواد غذایی به مهاجرت های طولانی می روند. بیشتر گونه ها انفرادی هستند و فقط برای جفت گیری جمع می شوند ، اما گونه های مهاجر گاهی در گروه های عظیمی از میلیون ها یا حتی میلیارد ها نفر جمع می شوند.

هنگامی که یک ملخ جهش می کند ، آنها مایع قهوه ای را از خود به جای می گذارند .  برخی از دانشمندان معتقدند که این مایع ممکن است ملخ ها را از حملات حشرات مانند مورچه ها و سایر شکارچیان محافظت کند - آنها مایعات را تف می کنند و سپس پرش می کنند و سریع پرواز می کنند.

ملخ ها همچنین سعی می کنند از دشمنان خود که در چمن یا در میان برگها پنهان شده اند فرار کنند. اگر تاکنون سعی کرده اید ملخ ها را در یک زمین شکار کنید ، می دانید که با رفتن در چمن بلند ، چقدر سریع می توانند ناپدید شوند.

دشمنان ملخ ها

بزرگترین دشمنان ملخ شامل انواع مگس هایی هستند که تخم های خود را در تخم های ملخ یا نزدیک آنها قرار می دهند. بعد از شروع تخم های مگس ، مگس های تازه متولد شده تخم های ملخ را می خورند. بعضی از مگس ها حتی تخم های خود را روی بدن ملخ ها می گذارند ، حتی در حالی که ملخ پرواز می کند. نوزاد تازه متولد می شود و ملخ را می خورد. دشمنان دیگر ملخ ها شامل سوسک ها ، پرندگان ، موش ها ، مارها و عنکبوت ها هستند.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها