آشنایی با پرنده فلامینگو و دانستنی های جالب درباره این پرنده

پرنده فلامینگو نوعی از پرندگان با بال و گردن دراز است و به دلیل زیبایی های ظاهری که دارد دارای جذابیت های زیادی است و بیساری از علاقه مندان به پرندگان رنگ زیبای پرهای این پرنده را دوست دارند.

آشنایی با پرنده فلامینگو و دانستنی های جالب درباره این پرنده

این گونه از پرندگان در نقاطی مختلف از جهان با گردن و پاهایی بلند وجود دارد که در گونه های مختلفی یافت می شوند که بیشتر گونه های آن در کارائیب یافت می شود همچنین از آن ها در باغ وحش ها ، اکواریوم ، پارک های آبی نگهداری می شود این پرنده محبوب به دلیل رنگ پرهایش مشهور است که همه ی انسان ها عاشق تماشای آن ها از نزدیک هستند همه ی فلامینگو ها پر های روشن ندارند ، پرنده فلامینگو دارای ۶ گونه ی مختلف است که در آسیا ، آفریقا و آمریکا در گونه های مختلف یافت می شوند فلامینگو ها گونه ای از پرندگان هستند که در آب ها نیز به زندگی ادامه می دهند.

 

آشنایی با پرنده فلامینگو:

پرندگان فلامینگو از جمله پرندگان قوی جثه هستند و منقارهای این پرندگان بسیار بزرگ است که می تواند با استفاده از آن به راحتی غذا بخورند و به راحتی ماهی های را می بلعند عدم توانایی شنا کردن از دیگر ویژگی های این پرندگان است پرواز این پرندگان در اوج آسمان ها است و با سرعت ۵۶ کیلومتر بر ساعت پرواز می کنند. شاید جالب است بدانید که این نوع از پرندگان به لحاظ ظاهری شکلی مسخره دارند این پرنده همه چیزخوار بیشتر در دریاها و آب های زندگی می کند و غذای خود را نیز از آب ها، حشرات و … تغذیه می کنند.

طول عمر این پرندگان ۲۰ تا ۳۰ سال است برخی از آن ها نیز تا ۵۰ سالگی عمر دارند این در حالی است که بیشتر عمر خود را در حال پرواز نبوده باشند و در طبیعت و باغ وحش ها نگهداری شوند. طول پرنده فلامینگو ۱/۵ متر است وزن این پرندگان نیز چیزی حدود ۵ کیلوگرم است. طول پای این پرنده جذاب حدود ۷۰ سانتی متر می باشد.

آشنایی با پرنده فلامینگو

این پرنده هنگام استراحت کردن بر روی یک پای خود ایستاده و در هنگام غذا خوردن نیز نفس خود را نگه می دارد همچنین در این هنگام منقار خود را وارونه خواهند کرد.

  • این پرنده تک همسر در سال تنها یک بار تخم گذاری می کند.
  • جوجه های این پرنده خاکستری رنگ است.
  • زانوهای این پرنده به عقب کشیده می شود و در حالت خمیده است.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها