این موبایل‌ها ضد سرقت می‌شود

گوگل اعلام کرد: موبایل های اندروید ضد سرقت می شوند.

این موبایل‌ها ضد سرقت می‌شود

گوگل اعلام کرد فناوری ضد سرقت موبایل های اندروید را نخست در برزیل به کار می گیرد. هنگامیکه موبایل سرقت می شود این فناوری با استفاده از هوش مصنوعی آن را ردیابی و نمایشگر دستگاه را قفل می کند.

به نقل از رویترز، فناوری مذکور هم اکنون در مرحله آزمایشی است و ۳ نوع قفل برای آن مهیا شده است. گوگل در یکی از این قفل‌ها از هوش مصنوعی استفاده می‌کند که برای ردیابی سیگنال‌های حرکات‌های رایج مرتبط با سرقت و قفل کردن نمایشگر به کار می‌رود.

ویژگی دوم به کاربر اجازه می‌دهد با گرفتن شماره موبایل از راه دور نمایشگر دستگاه را قفل کند و چالش امنیتی را از دستگاه دیگری تکمیل کند. حالت سوم شامل قفل کردن خودکار نمایشگر در صورتی است که برای مدتی طولانی بدون دسترسی به اینترنت باقی بماند.

این ویژگی برای کاربران برزیلی موبایل‌هایی با اندروید نسخه ۱۰ و بالاتر از ماه جولای فراهم می‌شود. گوگل اعلام کرده است این قابلیت به تدریج در سال جاری برای کاربران کشورهای دیگر نیز عرضه می‌شود.

ویژگی مذکور در حالی در برزیل ارائه می‌شود که سرقت موبایل به چالشی فزاینده در این کشور تبدیل شده است. تعداد موبایل‌های سرقت شده در بزرگترین اقتصاد آمریکای جنوبی در سال ۲۰۲۲ میلادی ۱۶.۶ درصد نسبت به سال قبل و به حدود یک میلیون دستگاه افزایش یافته است.

دولت برزیل در دسامبر ۲۰۲۳ میلادی اپلیکیشنی به نام Celular Seguro را راه اندازی کرد که کاربران اجازه می‌دهد سرقت موبایل را گزارش دهند و با استفاده از دستگاهی دیگر دسترسی به موبایلشان را مسدود کنند.

منبع: مهر

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها