رونمایی سردار آزمون از اسب ۱۵ میلیاردی

سردار آزمون ستاره تیم ملی کشورمان و عضو باشگاه بایرلورکوزن آلمان عاشق اسب سواری است و به همین خاطر چندین اسب مسابقه ای دارد.

ستاره تیم ملی کشورمان و عضو باشگاه بایرلورکوزن اسبی 15 میلیارد تومانی در استرالیا دارد.

سردار آزمون

 

ستاره ایرانی اخیرا یک اسب خریداری کرد و در استرالیا زیرنظر میشل پین یکی از مربیان مشهور گذاشت تا برای مسابقات بین المللی آماده شود.

 

در همین زمینه یکی از اسب های آزمون روز گذشته اولین قهرمانی خود در استرالیا به دست آورد. در همین زمینه سایت «racing»، نوشت: سردار آزمون، ستاره فوتبال ایران، روز پنجشنبه اولین برد خود را به عنوان مالک اسب در استرالیا جشن گرفت، پس از اینکه اسب آموزش دیده او توسط میشل پین قهرمان شد.

 

پین در مورد شراکت با سردار آزمون، گفت: "این اولین جایزه من برای این مالک است که به یک دوست بسیار خوب تبدیل شده است. سردار آزمون یک بازیکن فوتبالیست در اروپا است. من بسیار مفتخرم که یک قهرمانی برای او به دست آوردم، این یک سفر طولانی بود و ما کمی بدشانس بودیم.

 

وی درباره نحوه آشنایی اش با مهاجم تیم ملی ایران، گفت: ما در اینستاگرام با هم دوست شدیم و شروع به چت کردیم، او عاشق مسابقه اسب دوانی است و پشتیبان بزرگی است و برای من عالی بوده است. آنها عاشق مسابقه اسب دوانی هستند و قهرمانی اول برای او امروز عالی است.

 

این مربی اسب از خرید اسب  15 میلیارد تومانی آزمون پرده برداشت و گفت:  او اولین خرید خود را در مسابقات استرالیا در سال 2020 انجام داد، زمانی که در نمایشگاه  2020 به قیمت نیم میلیون دلار، یک کلت فرانکل خرید

 همچنین نشریه بیلد آلمان در گزارشی به معرفی مهاجم ملی‌پوش فوتبال کشورمان پرداخت و او را یک فوق ستاره مخفی در بوندسلیگا خواند.

این نشریه در خصوص سردار آزمون نوشت:

لورکوزن با این مهاجم می‌خواهد به بایرن‌مونیخ حمله کند. در آلمان بسیاری از هواداران فوتبال فقط نام او را می‌شناسند اما در سرزمین مادری‌اش لازم نیست در مورد او توضیح دهید. سردار آزمون فوق ستاره مخفی بوندسلیگاست. در ایران او یک قهرمان مردمی است. او با ۴.۸ میلیون دنبال‌کننده در اینستاگرام، بیش از متس هوملز دنبال‌کننده دارد و این تنها چیزی است که باید در مورد او بدانید. 

 

بیلد در ادامه این گزارش نوشت: لورکوزن در ژانویه گذشته با ۲.۵ میلیون یورو توانست بهترین گلزن لیگ روسیه در فصل ۲۰۱۹/۲۰ با ۱۷ گل را در زمستان از زنیت سن‌پترزبورگ خریداری کند. آزمون و بایرلورکوزن ابتدا بر سر انتقال رایگان تابستانی به توافق رسیده بودند.

 

لورکوزن با این بازیکن هجومی همه‌کاره، نه تنها در نهایت یک کلکسیونر قهرمانی بلکه بزرگترین علاقمند اسب در بوندس‌لیگا را نیز به دست آورد. آزمون که والدینش ترکمن هستند، دارای ۵۲ اسب مسابقه‌ای است.

 

اسب‌های آزمون در ایران و استرالیا هستند. سردار که اولین اسب خود را در ۱۷ سالگی خریداری کرده، وقتی از کودکی خود صحبت می‌کند، می‌گوید: وقتی کوچک بودم، پدر، پدربزرگ و عمویم در مزرعه بزرگشان اسب داشتند. اسب‌ها همیشه نقش زیادی در خانواده ما داشته‌اند. به لطف کمک پدرم در سه سالگی توانستم اسب‌سواری کنم. این آغاز عشق من به این حیوانات بود.

 

در ادامه این گزارش آمده است: آزمون اطمینان می‌دهد که نام تمام ۵۲ اسب را می‌داند. اما او سرکان را بیش از دیگر اسب‌هایش دوست دارد. او می‌گوید: من همه اسب‌هایم را دوست دارم، اما سرکان و پدرش مورد علاقه من هستند. سرکان یک ساله است و دو سالگی مسابقه خواهد داد. 

 

بیلد در ادامه نوشت: آزمون به دلیل اشتیاق به ورزش سوارکاری شخصیت فوق العاده‌ای دارد. او می‌توانست به عنوان یک بازیکن والیبال نیز کار کند. والیبال ورزش مهمی در خانواده او بوده و هست. او خودش یک بازیکن ملی‌پوش زیر ۱۵ سال کشورش بوده اما بعد تصمیم گرفت به فوتبال بپردازد. آزمون هفته گذشته در کمپ تمرینی لورکوزن و در بازی والیبال ساحلی به همراه هم‌تیمی‌هایش ثابت کرد که هیچ چیزی را در روی تور فراموش نکرده است.

 

در ادامه این گزارش آمده است: بعد از روستوف و زنیت، بایر ۰۴ سومین باشگاهی است که آزمون در لیگ قهرمانان اروپا با آن رقابت‌ها را شروع می‌کند. آزمون در این خصوص تاکید می‌کند: لورکوزن بهترین تیم باشگاهی است که تا به حال در آن بازی کرده‌ام. من هرگز ندیده‌ام که باشگاهی به این صورت حرفه‌ای با احترام زیاید که به یکدیگر می‌گذارند، کار کند. وقتی بازیکن جدیدی می آید، هیچ وقت احساس غریبگی نمی‌کند. شخصاً بلافاصله پس از پیوستن به آنها احساس کردم که در خانه‌ام هستم.

 

بیلد اسپرت در پایان این گزارش به جام جهانی قطر اشاره کرد و نوشت: در جام جهانی ۲۰۲۲، کل تیم ایران به این مهاجم متکی است. انتظار می‌رود آزمون به عنوان کاپیتان دوم، ایرانی‌ها را در گروه مقابل انگلیس، آمریکا و ولز به مرحله یک هشتم نهایی برساند. اگر او این کار را کند، حداکثر او دیگر یک ستاره مخفی در بوندسلیگا نخواهد بود.

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها