در این روستا، فقط زنان زندگی می کنند

روستای منحصر به فرد «السماحه» در مصر تنهایی روستایی در این کشور است که به طور کامل به 313 خانوار زن مطلقه و بیوه اختصاص دارد و اکنون بیش از دو هزار زن و دختر در آن زندگی می کنند.

به نقل از المصریون، روستای السماحه در 120 کیلومتری شهرستان اسوان قرار دارد که سال 1998 میلادی احداث شده و ویژه زنان مطلقه و بیوه است که زنان در آن برای امرار و معاش به کشاورزی می پردازند.

به زنان ساکن این روستا که بیوه هستند و زمینی برای کشاورزی ندارند، منزل و قطعه زمینی اختصاص داده شده است تا از آن برای تامین مایحتاج خود استفاده کنند.

سناء عبدالستار از زنان ساکن این روستا می گوید: بیشتر زنان روستای السماحه صبح زود از خواب بیدار می شوند و فرزندان خود را به مدرسه می فرستند و سپس وسایل خود را جمع می کنند و به زمین های کشاورزی ویژه خود می روند و به صورت دسته جمعی مشغول کار و کاشت و برداشت محصولات می شوند.

وی می افزاید: زنان در این روستا، سالهاست در اینجا زندگی می کنند و عادت دارند برای اداره امور زندگی خود متکی به خود باشند. آنها زمین ها را شخم می زنند، به پرورش حیوانات و پرندگان اهلی می پردازند و از محصولات خودشان مصرف می کنند بدون اینکه به مردی نیاز داشته باشند.

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها