خواننده «اگه تو از پیشم بری» از ایران رفت

مستقل آنلاین:سامان خواننده پاپ که بعد از مدتها به ایران برگشته بود از کشور خارج شد.

به گزارش مستقل آنلاین، امیر ارژنگ کاظمی با نام هنری سامان متولد 3 تیر 1346 در تبریز خواننده آهنگساز موسیقی پاپ ایرانی است. سامان 3 سال بعد از انقلاب اسلامی ایران به همراه خانواده به ترکیه مهاجرت نمود.
نخستین آلبوم او الهه عشق در سال ۱۳۷۱ منتشر شد شهرت او مدیون ترانه «شمعدونی» است که با شعر مریم حیدرزاده و ملودی منوچهر چشم آذر در سال ۱۳۷۹ منتشر شد. سامان برای سال‌ها در کاباره‌های ایرانی دوبی می‌خواند و از آن پس مقیم دوبی شد. با از رونق افتادن بازار موسیقی ایرانی و گردشگری در دوبی، چندین بار به ایران سفر کرد. در یکی از همین سفرها در سال ۱۳۸۶ به همکاری با خوانندگان از جمله یاس هم پرداخت و ترانه مشترکی به نام بازم کمه با او منتشر کرد.

سامان سال ۱۳۹۷ به ایران بازگشت و عنوان کرد که به هیچ عنوان فرد سیاسی و جناحی نیست. سال ۱۳۹۷ در مصاحبه‌ای دربارهٔ علت حضورش در ایران گفته «من یک ایرانی وطن‌پرست هستم و دوست دارم در وطن خودم به فعالیت بپردازم. نه اهل کار سیاسی هستم نه مسائل دیگرحدود دو سال است در ایران زندگی می‌کنم و آلبوم جدیدم را نیز که شامل ۱۶ تراک می‌باشد در ایران ضبط کرده‌ام و امیدوارم این آلبوم مورد تأیید وزارت ارشاد اسلامی قرار بگیرد». بهار ۱۳۹۷ حضور او در مراسم خاکسپاری ناصر ملک مطیعی خبرساز شده بود. وی در بهمن ۱۳۹۸ درحال اجرا در سفره‌خانه‌ای در تهران بازداشت شد و پس از چند روز آزاد شد تا اینکه روز گذشته به دلیل عدم امکان فعالیت هنری، مجددا از کشور خارج شد.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها