فریبا: تیم ملی را مثل یک چینی شکستیم و بند زدیم/

آنها بدون دلیل فضای تیم ملی را ملتهب کردند. در واقع تیم ملی را مثل یک چینی شکستیم و بند زدیم.

پیشکسوت فوتبال کشورمان اعتقاد دارد، دراگان اسکوچیچ به‌عنوان سرمربی تیم ملی باید قاطعیت بیشتری داشته باشد، اما برخورد او با افراد نباید به گونه‌ای باشد که تیم ملی صدمه ببیند. 

بهتاش فریبا درباره ابقای دراگان اسکوچیچ در تیم ملی فوتبال کشورمان اظهار داشت: به عقیده من از ابتدا کمیته فنی نباید به این مسئله ورود می‌کرد و جلسه‌ای را برای تأیید یا عدم تأیید صلاحیت سرمربی تیم ملی برگزار می‌کرد. اعضای کمیته فنی باید زمان را هم در نظر می‌گرفتند. متأسفانه در این شرایط که نمی‌توانستیم مربی خوب خارجی بیاوریم و گزینه‌های داخلی هم هدایت تیم ملی را نپذیرفتند، آنها بدون دلیل فضای تیم ملی را ملتهب کردند. در واقع تیم ملی را مثل یک چینی شکستیم و بند زدیم.

وی ادامه داد: اساس این مشکلات از اردوی قطر تیم ملی شروع شد. اسکوچیچ دنبال برگزاری اردو در یک شرایط آب و هوایی بهتر بود و در نهایت در آن مقطع تصمیم بر این شد که اردوی تیم ملی در قطر و آب و هوای گرم و شرجی برگزار شود. بازیکنان تیم ملی که اکثرشان لژیونر هستند از اروپا آمدند و اردو خیلی در شرایط خوبی پیش نرفت و بازیکنان ناراضی بودند. در انتهای اردو هم که بازی با الجزایر برگزار شد و شکست در آن مسابقه هم فضا را بدتر کرد و باعث شد انتقادات از تیم ملی و اسکوچیچ بیشتر شود. 

پیشکسوت فوتبال کشورمان با بیان اینکه اسکوچیچ پس از ابقا در سمت سرمربیگری تیم ملی، کار به مراتب سخت‌تری نسبت به گذشته در پیش خواهد داشت، یادآور شد: در این چند وقت شرایطی پیش آمد و ما با فضایی مواجه شدیم که یکسری از بازیکنان تیم ملی دست به کاری صد درصد نادرست زدند و از سرمربی تیم ملی انتقاد کردند. برخی ملی‌پوشان شروع به گرفتن ایراد از کادر فنی کردند و ما دودستگی را بین بازیکنان دیدیم. ما زمانی که در تیم ملی بازی می‌کردیم جرأت سلام و علیک با حشمت مهاجرانی و کادر فنی تیم ملی نداشتیم، ولی الان شاهد هستیم که بازیکنان خیلی راحت درباره کادر فنی تیم ملی نظر می‌دهند.

فریبا افزود: اسکوچیچ در حال حاضر باید با ایجاد انگیزه و روحیه شرایط روحی و روانی بازیکنان را به سطح خوبی برساند. الان مهمترین مسئله موفقیت تیم ملی در جام جهانی است. فدراسیون فوتبال، پیشکسوتان، اصحاب رسانه و تمام اعضای تیم ملی از کادر فنی تا بازیکنان و ... همه باید در جهت اعتلای فوتبال ملی قدم بردارند. همه باید از کادر فنی و در رأس آنها از اسکوچیچ حمایت کنیم و تمام شرایط از جمله برگزاری اردوی مناسب و همچنین بازی‌های دوستانه با تیم‌های بزرگ را فراهم کنیم تا تیم ملی در بهترین سطح خود بتواند در جام جهانی مقابل حریفانش صف‌آرایی کند.

وی در پاسخ به این سؤال که «پس از حاشیه‌هایی که در تیم ملی به وجود آمده است، اسکوچیچ باید قاطعیت بیشتری داشته باشد؟»، خاطرنشان کرد: همانطور که گفتم مهمترین مسئله در حال حاضر تیم ملی است و الان فرد اصلاً اهمیت ندارد. اینکه اسکوچیچ به‌عنوان سرمربی تیم ملی باید قاطعیت داشته باشد خیلی اهمیت دارد، اما برخورد او با افراد نباید به مجموعه تیم ملی ضربه بزند. مهمترین اتفاقی که باید برای تیم ملی رقم بخورد این است که اسکوچیچ روحیه، انگیزه و اتحاد را در بین بازیکنان تیم ملی ایجاد کند.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها