امید حامدی فر دومین خرید جدید استقلال در بازار نقل و انتقالات تابستانی است. بازیکن جوانی که از صنعت نفت به جمع آبی های پایتخت اضافه شد و شب گذشته نیز باشگاه به صورت رسمی جذب او را تأیید کرد.

حامدی فر طی روزهای گذشته با وجود داشتن پیشنهادات متعدد از چند باشگاه، منتظر استقلالی ها ماند تا به خواسته خودش و حضور در این تیم برسد. این بازیکن جوان پس از پیوستن به جمع آبی های پایتخت به سوالات پاسخ می‌دهد.

 

* شب گذشته به استقلال پیوستید. درباره دوران حضور در صنعت نفت تا مورد توجه قرار گرفتنت توسط باشگاه های بزرگ فوتبال ایران صحبت کنید

من در فولاد خوزستان فوتبالم را شروع کردم و مدتی نیز در تیم بزرگسالان بازی کردم. برای اینکه بیشتر دیده شوم به صنعت نفت رفتم. هواداران، مدیریت، کل باشگاه و بخصوص مربیانی که با آنها کار کردم خیلی هوای من را داشتند که اوج آن در فصل قبل بود که خدا را شکر توانستم عملکرد خیلی خوبی داشته باشم و مورد توجه باشگاه بزرگ استقلال قرار گرفتم و به توافق رسیدیم. خیلی هم از این بابت خوشحالم و حس فوق العاده ای دارم.

* علیرضا منصوریان چند باری در نشست های خبری خود از شما تعریف و تمجید کرد و از شما به عنوان یک پدیده نام برد. در این باره صحبت می کنید؟

لطف علی آقا همیشه شامل حال من بوده و این افتخار را داشتم که شاگرد ایشان باشم. در هر زمینه ای، مشاور خوبی بوده و خیلی به من کمک کردند تا انتخاب درستی انجام دهم و در آمدن من به استقلال نقش ویژه ای داشتند و به من گفتند در این تیم پیشرفت خواهم کرد. به سایر پیشنهادات توجهی نداشتم و خیلی دوست داشتم در فصل جدید پیراهن استقلال را بر تن کنم که موفق هم شدم.

* سال قبل که بازیکنانی از سایپا به استقلال آمدند، هواداران گلایه داشتند که چرا تیم بازیکن بزرگ جذب نمی کند. اما عملکرد حسین زاده و جلالی باعث شد تا آنها به ستاره های تیم تبدیل شوند و امیرعلی صادقی نیز به تیم ملی امید راه یافت. راجع به خریدهای کنونی نیز همین صحبت ها مطرح شده است که استقلال بازیکنان جوانی را جذب می کند. فکر می کنی بتوانی مانند کاری که حسین زاده انجام داد، نظر هواداران را تغییر دهی؟

من تمام تلاشم را می کنم تا عملکرد فوق العاده ای در استقلال داشته باشم. کلا فوتبالی جوری شده که عملکرد بازیکن جوان با بازیکن بزرگسال تفاوت چندانی ندارد. از لحاظ عملکردی نیز بخواهیم مقایسه کنیم، من در پست خودم و در فصل قبل عملکرد خوبی داشتم. امیدوارم که بتوانم خودم را به هواداران ثابت کنم. قول می دهم که نهایت تلاشم را به کار بگیرم و تمام توانم را درون زمین خواهم گذاشت تا خودم را ثابت کنم.

* شما جزو نخستین نفراتی بودید که اسمتان اطراف استقلال شنیده شد ولی روند پیوستنان طولانی شد. این مسئله بخاطر انتخاب سرمربی جدید بود؟ با وجود داشتن چند پیشنهاد اما در این چند روز نیز برای استقلال منتظر ماندید.

من شب گذشته مصاحبه ای را انجام دادم که تعدادی از هواداران بد برداشت کردند. می خواهم در این رابطه توضیحاتی بدهم. اینکه گفته بودم نمی خواهم منت بگذارم، بحث این مسائل نیست. باعث افتخار من است که عضو تیم استقلال هستم. منظور من این بود که علاقه زیادی داشتم که پیراهن استقلال را به دست بیاورم. خدایی نکرده منظور من این نبوده که بخواهم سر هواداران بزرگ استقلال منت بگذارم. باعث افتخارم است که در این تیم بازی کنم. منظور من این بود که از چندین تیم از جمله فولاد، سپاهان، گل گهر، تراکتور و سپاهان پیشنهاد داشتم ولی توجهی به آنها نکردم. خود آقای آجورلو در جریان هستند که من چندین روز جواب باشگاه های مختلف را ندادم و دلیلش فقط این بود که تأیید آقای ساپینتو را بگیرم و با تمام وجود برای ثبت قرارداد با استقلال بروم.

* درباره بازیکنان هم پست شما در استقلال صحبت کنید. آیا کار سختی برای حضور در ترکیب اصلی دارید؟

فوتبال کلا یک چیز غیرقابل پیش بینی است. ممکن است که سرمربی در بازی از عملکرد بازیکنی خوشش بیاید و به آن فرد بازی دهد و ممکن است برعکس شود. بازیکنان هم پست من قابل احترام بوده و در پست خودشان جزو بهترین ها هستند. من نیز تمام تلاشم را می کنم. در عین رفاقت، رقابت نیز وجود دارد. با تمام وجود تلاش می کنم که جایگاه خودم را در استقلال به دست بیاورم.

* بازیکنان استقلال باید از قهرمانی خود دفاع کنند ولی تیم های حریف مانند پرسپولیس، سپاهان و فولاد بازیکنان خوبی را به خدمت گرفته اند. به نظرتان استقلال می تواند قهرمانی خود را تکرار کند؟

به نظرم تیم ما بهترین بازیکنان لیگ را در اختیار دارد. آنطوری که من خبر دارم، مدیریت باشگاه در حال تلاش است و با چند بازیکن نیز وارد مذاکره شده اند. ان‌شاءالله خبرهای خوبی در این زمینه منتشر شود. البته این مسئله وظیفه بازیکن را سنگین تر می کند چون تیم در فصل قبل قهرمان شده است. امیدواریم که امسال نیز بتوانیم عملکرد فوق العاده ای داشته باشیم و قهرمانی خود را تکرار کنیم.

* شما از بچگی استقلالی بودید یا خیر؟

راستش را بخواهم بگویم بله من از بچگی استقلالی بودم.

* البته استقلالی های جنوب کشور پرتعداد هستند.

بله در استان خوزستان استقلالی های زیادی پیدا می شود.

* با بازیکنان فعلی از قدیم رفاقت داشته اید؟

من و صالح حردانی در پایه های فولاد با همدیگر هم تیمی بودیم. با جعفر سلمانی نیز در صنعت نفت بازی کردیم. با علیرضا رضایی، امیرحسین حسین زاده و امیرعلی صادقی نیز در تیم ملی امید هم تیمی بودم.

* پس از پیوستن به استقلال نیز صفحه اینستاگرامتان منفجر شد و تعداد فالوئرهایتان افزایش پیدا کرد. اینکه این همه هوادار از شما استقبال کنند چه حسی دارد؟

قاعدتا حس فوق العاده ای است و انرژی مثبتی گرفتم. هواداران به من لطف داشتند و این اتفاق یک انگیزه مضاعفی بود تا بیشتر تمرین کنم و بتوانم عملکرد متفاوتی داشته باشم. از لطفی که هواداران به من دارند نیز تشکر می کنم.

* آرزو و هدف فوتبالیتان در امسال و آینده چه خواهد بود؟

قطعا هدف من دعوت به تیم ملی بزرگسالان است. هر بازیکنی نیز آرزو دارد در اروپا به فوتبالش ادامه دهد و خودش را در قله های بالای فوتبال ببیند. تمام تلاشم را می کنم ولی در حال حاضر هدف من این است که در استقلال جایگاه خودم را به دست بیاورم و بتوانم به بازیکنی تبدیل شوم که باشگاه و هواداران روی من حساب باز کنند.

* شما در صنعت نفت خیلی سختی کشیدید و فکر می کنم قراردادتان 50 میلیون تومان بود که بخشی از آن را نگرفتید. 

قرارداد من در سال اول 50 میلیون تومان بود و سپس به 100 میلیون رسید که از این مبلغ حدود 60 میلیون تومان دریافتی داشتم. ولی با این وجود فکر می کنم با توجه به سن خودم عملکرد خوبی داشتم. در صنعت نفت بحث مالی را فراموش کردیم. ما هر سال مشکل مالی داشتیم ولی با تمام وجود به میدان می رفتیم و فکر و ذکرمان فقط این بود داخل زمین خوب بازی کنیم.

 

 

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها