دوست دارم فصل بعد با پرسپولیس جام بگیرم

هنانوف: کسی به من نگفته در لیست مازاد هستم

در کل تجربه خوبی بود و از حضور در پرسپولیس و فوتبال ایران لذت بردم.

یکی از خارجی‌های پرسپولیس در لیگ بیست و یکم وحدت هنانوف مدافع تاجیکستانی این تیم بود. بازیکنی که در اواسط فصل به همراه هموطن خود یعنی منوچهر صفروف به پرسپولیس پیوست و قراردادی ۳ ساله با این تیم امضا کرد. وحدت برخلاف منوچهر که فرصت کمی برای بازی کردن پیدا کرد، در بازی‌های بیشتری به میدان رفت. هنانوف شروع خوبی در پرسپولیس داشت و خیلی‌ها را به آینده امیدوار کرد. با این حال هرچه گذشت هنانوف کمتر بازی کرد و بیشتر به یک بازیکن نیمکت نشین تبدیل شد. طی روزهای گذشته شایعه شد هر دو بازیکن تاجیکی پرسپولیس در لیست مازاد این باشگاه قرار دارند و یحیی گل محمدی هم این دو بازیکن را برای فصل آینده نمی‌خواهد. به همین بهانه با وحدت تماس گرفتیم تا در خصوص اولین فصل حضورش در فوتبال ایران و البته شایعه جدایی اش از پرسپولیس گفت و گویی انجام دهیم که در ادامه می‌خوانید.

فصلی که گذشت برای تو چطور بود؟

خب فکر می‌کنم برای یک بازیکن جوان مثل من حضور در تیم بزرگی مثل پرسپولیس و وارد شدن به یک فضای جدید، تجربه بسیار خوبی بود. پرسپولیس یکی از بزرگترین باشگاه‌های آسیا است و خیلی خوشحالم که در این تیم بازی کردم. در کل تجربه خوبی بود و از حضور در پرسپولیس و فوتبال ایران لذت بردم.

 

 

به نظرت چرا پرسپولیس در این فصل نتوانست جام بگیرد؟

من فکر می‌کنم تیم خوبی داشتیم و می‌توانستیم حداقل در یک جام قهرمان شویم. در چند بازی تیم همیشگی نبودیم و امتیازات را از دست دادیم. همین موضوع در کنار چند مورد بدشانسی باعث شد تا قهرمانی را از دست بدهیم و به نوعی کار برای ما خیلی سخت شد.

به طور کلی جو پرسپولیس را چطور دیدی؟

جو پرسپولیس خیلی خوب است و همه با هم دوست هستند. آنجا همه چیز خوب بود و مشکلی وجود نداشت.بزرگترهای تیم سعی می‌کردند، به جوان‌ترها کمک کنند و خودم خیلی چیزها از آن‌ها یاد گرفتم.

توانستی با بازیکنان پرسپولیس رفیق شوی؟

بله با همه بازیکنان تیم رفیق هستم. بازیکنان پرسپولیس به لحاظ فنی و اخلاقی بهترین هستند و من خیلی خوشحالم که در کنار آن‌ها حضور داشتم و مدت زیادی را با آن‌ها زندگی کردم.

کار کردن با یحیی گل محمدی چطور بود؟

یحیی گل محمدی نشان داده بود که مربی بزرگی است. او موفق شد پرسپولیس را به فینال آسیا ببرد و ۲ بار قهرمان لیگ ایران کند. او نیازی به تعریف من ندارد و بدون شک مربی بزرگی است. گل محمدی به من کمک کرد در فوتبال ایران و پرسپولیس جا بیفتم و به من اعتماد به نفس داد. خیلی خوشحالم با مربی بزرگی مثل یحیی گل محمدی کار کردم و توانستم چیزهای زیادی از او یاد بگیرم.

تو در یک مقطعی از فصل به بازیکن فیکس پرسپولیس تبدیل شدی ولی در اواخر فصل نیمکت نشین بودی. در این خصوص چه صحبتی داری؟

خب این نظر سرمربی تیم بود و مشکلی وجود نداشت. من وظیفه داشتم به عنوان یک بازیکن حرفه ای تمرین کنم و در خدمت تیم باشم. اینکه چه کسی در ترکیب قرار می‌گرفت، تصمیم کادرفنی بود.

در روزهای اخیر شایعه شد تو در لیست مازاد پرسپولیس قرار داری. خودت در این مورد چیزی شنیدی؟

در این خصوص هیچکس با من صحبتی نکرده است. نه از طرف باشگاه و نه از طرف کادرفنی کسی به من زنگ نزد که باید از پرسپولیس جدا شوم. من قرارداد دارم و به آن پایبندم.

پرسپولیس برای فصل آینده در پست تو دو بازیکن جدید به خدمت گرفته است.این موضوع کار را برای تو سخت نمی‌کند؟

خب سرمربی تیم تشخیص داد که نفرات جدیدی جذب شوند و این موضوع کاملا عادی و طبیعی است. من هم کار خودم را می‌کنم و سعی می‌کنم عملکرد خوبی داشته باشم.

خودت دوست داری برای فصل بعد با پرسپولیس ادامه دهی؟

بله حتما همینطور است. پرسپولیس تیم بزرگی است و این تیم و هوادارانش را دوست دارم. از حضور در فوتبال ایران راضی هستم و می‌خواهم در پرسپولیس ادامه دهم و با تیمم جام بگیرم.

چه زمانی به ایران برمی‌گردی؟

فعلا در تاجیکستان هستم و نمی‌دانم چه زمانی تمرینات پرسپولیس شروع خواهد شد. هر زمان که به من اعلام کنند، به ایران بازخواهم گشت و به تمرین می‌روم.

به نظرت پرسپولیس می‌تواند در فصل آینده قهرمان شود؟

پرسپولیس باشگاه بزرگی است و گذشته پرافتخاری دارد. این تیم هر سال برای قهرمانی می‌جنگد و در فصل آینده هم همینطور خواهد بود. از الان نمی‌شود برای فصل آینده صحبتی انجام داد ولی مطمئن باشید پرسپولیس سال بعد تلاش می‌کند تا دوباره جام قهرمانی را بدست بیاورد.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها