استقلال - ساپینتو؛ نزدیک به توافق؟

اگر اتفاق خاصی رخ ندهد سرمربی پرتغالی قرار است در لیگ بیست و دوم جای فرهاد مجیدی را روی نیمکت آبی ها بگیرد

امیرحسین اعظمی

پس از چند روز مذاکره فشرده حالا از باشگاه استقلال خبر می‌رسد که مدیران این باشگاه و ریکاردو ساپینتو برای فصل بعد به توافقات لازم دست پیدا کرده اند و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد سرمربی پرتغالی قرار است در لیگ بیست و دوم جای فرهاد مجیدی را روی نیمکت آبی ها بگیرد و به عنوان سرمربی جدید این تیم معرفی شود.

پس از چندین روز بحث و گمانه زنی های متعدد در رابطه با انتخاب سرمربی آبی ها و مطرح شدن اسامی مختلفی، به نظر می‌رسد مدیران استقلال با ریکاردو ساپینتو به توافقات مثبتی دست پیدا کرده و قرار است باشگاه به زودی نام او را اعلام کند.

تمامی مقدمات لازم برای امضای قرارداد میان طرفین انجام شده و گفته می شود او به زودی به هواداران معرفی خواهد شد. علاوه بر این، او یک یا دو دستیار خارجی را جزو کادرفنی خود خواهد داشت و یک مربی ایرانی نیز قرار است در کنار آنها روی نیمکت آبی ها بنشیند.

نکته جالب اینجا است که باشگاه سپاهان هم چند روز با این مربی مذاکره کرد ولی ساپینتو در صحبت‌هایی که با سپاهانی‌ها داشت در نهایت به این باشگاه پاسخ منفی داد و از پیشنهاد آنها تشکر کرد. حتی این مربی به مدیران سپاهان گفته که اولویت او برای انتخاب تیم، استقلال است و با این شرایط دور از ذهن نیست که ساپینتو به زودی از سوی استقلالی‌ها به عنوان سرمربی جدید این تیم معرفی شود. یکی از مدیران استقلال می‌گوید:« مذاکرات ما با ساپینتو به شکل مثبتی پیش رفته است. هنوز توافق نهایی و رسمی صورت نگرفته و در مورد برخی از مفاد قرارداد در حال انجام مذاکره هستیم. اگر اتفاق عجیبی رخ ندهد ما و سا‌پینتو به توافق نزدیک هستیم. امیدوارم چند مورد جزئی هم برطرف شود تا قرارداد رسمی را امضا کنیم. تمام تمرکز ما روی عقد قرارداد با این‌ مربی است.

 حالا این سرمربی پرتغالی پس از تجربه تلخ فصل گذشته با موریرنسه که با سقوط به دسته پایین تر همراه شد، امیدوار است بتواند خاطرات بد گذشته را در ایران پاک کرده و استقلال را یک بار دیگر به عنوان قهرمانی لیگ برتر برساند. باید دید که در سرنوشت او و استقلال چه چیزی مقدر شده است.

چرا ساپینتو؟

مهمترین دلیلی که استقلالی‌ها روی این مربی دست گذاشتند تفکرات و سبک فوتبالی این مربی است. ساپینتو می گوید که از پپ گواردیولا و مائوریتسیو ساری نیز بسیار تأثیر گرفته است و به پویایی هجومی تیم های این دو سرمربی علاقه داشته و عطش آنها برای کنترل حریف در تمامی ابعاد بازی را می پسندد. از علایق این سرمربی نیز می توان به بازی مالکیت محور اشاره کرد. ساپینتو دوست دارد بازیکنان در پوزیشن های مختلفی حضور داشته و به صورت مرتب لایه های ساخت بازی را در حین 90 دقیقه ایجاد کنند. او در تمام تیم هایش تلاش کرده که این مسئله را در زمین پیاده کند. خود ساپینتو در این خصوص گفته است که ایده فوتبالی من، دربرگیرنده کنترل بازی خودمان است تا حریف را تحت تاثیر قرار دهیم.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها