انتقاد افشین قطبی از برنامه آماده سازی تیم ملی فوتبال

ایران دارای نسل طلایی از بازیکنان است و اگر آنها بهترین حمایت و آمادگی را داشته باشند.

به نقل از خبرگزاری «آسوشیتد پرس»، در حالی که تیم های ملی ژاپن و کره جنوبی آماده سازی دقیق خود را برای جام جهانی با تدارکات بسیار خوبی در برابر برزیل در ماه آینده آغاز کره اند اما تیم ملی فوتبال ایران یکی از  رقبای آمریکا در جام جهانی هنوز تدارک خوبی برای حضور در این مسابقات ندیده است.

ایران در جام جهانی که از 21 نوامبر در قطر آغاز می شود، در گروه B با تیم های ملی انگلیس و آمریکا همگروه است. در حالی که گزارش‌هایی از ایران مبنی بر برگزاری بازی دوستانه این تیم در ماه ژوئن با نیوزلند و صحبت در مورد بازی احتمالی با کانادا وجود دارد، تاکنون فدراسیون ایران هنوز تایید رسمی این بازی ها را اعلام نکرده است

افشین قطبی، سرمربی تیم ملی ایران در سال‌های 11-2009 به آسوشیتدپرس در این زمینه، گفت: به نظر می‌رسد برنامه مشخصی وجود ندارد. زمان بسیار مهم است و آمادگی برای موفقیت تیم ملی ایران حیاتی است.

وی افزود: بیشتر تیم ها قبلاً مسابقات را ترتیب داده اند و بسیاری از حریفان خوب دیگر در دسترس نیستند. ایران باید فوراً بازی‌های مناسبی را برای آماده‌سازی جام جهانی ترتیب دهد.

انتقادهایی در داخل ایران در مورد عدم تحرک برای برگزاری بازی دوستانه تاکنون وجود داشته است، به طوری که سرمقاله ماه گذشته تهران تایمز با عنوان: "ایران مثل همیشه فرصت طلایی را هدر می دهد." بود.

میرشاد ماجدی سرپرست فدراسیون فوتبال ایران گفته است تا زمانی که جزئیات نهایی نشود هیچ بازی اعلام نخواهد شد.

ایران در جایگاه 21 رده بندی فیفا قرار دارد و در حال حاضر با مربیگری دراگان اسکوچیچ، برای پنجمین بار به جام جهانی صعود کرده اما تاکنون از دور اول صعود نکرده است.

قطبی ادامه داد: من در دوران مسئولیتم، مانند کسانی که قبل و بعد از من آمدند، با بسیاری از این چالش ها مواجه شدم. مایوس کننده است زیرا ایران دارای نسل طلایی از بازیکنان است و اگر آنها بهترین حمایت و آمادگی را داشته باشند، می توانند به پتانسیل واقعی خود در صحنه جهانی دست یابند.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها