خوانندگی مهرداد میناوند در مراسم عروسی اش + فیلم

خوانندگی مرحوم مهرداد میناوند را در مراسم عروسی اش می بینید.

خوانندگی مهرداد میناوند در مراسم عروسی اش + فیلم

خوانندگی مهرداد میناوند را در مراسم عروسی اش می بینید. مهرداد میناوند و علی انصاریان که برای بازی دربی در یک برنامه حضور داشتند همزمان با هم به ویروس کرونا مبتلا شدند و مهرداد میناوند به دلیل دیر مراجعه کردن به بیمارستان در شرایط خوبی قرار نداشت و زمانی به بیمارستان رفت که 80 درصد از ریه اش درگیر شده بود. مهرداد میناوند به مدت یک هفته هم در بیمارستان لاله بستری بود اما پزشکان نتوانستند شرایط او را پایدار نگه دارند و مهرداد میناوند امشب دار فانی را وداع گفت. عکس های زیر آخرین تصاویر ثبت شده از او است.

 

 

ازدواج مهرداد میناوند در اتریش

میناوند :همسرم ایرانی است ولی در اتریش زندگی می کرد، با هم آشنا شدیم و ازدواج کردیم و ثمره این ازدواج هم یک پسر به نام (آریا) است که مثل باباش، چپ پاست، میناوند حضور فعالی در خیریه ها دارد.

 

 

شایعه ازدواج دوم مهرداد میناوند

تصاویری به تازگی در فضای مجازی منتشر شده که شایعه ای درباره این پیشکسوت فوتبال ساخته شده است که او دوباره ازدواج کرده است که چنین اخباری کذب بوده و این تصاویر دو نفره آنها صرفا هوادانش میباشند. او در مهر ما 94 تصادف شدیدی داشت :میگوید :یه تصادف ناجور داشتیم و خوشبختانه مشکلی برامون پیش نیومد. لندکروزی که توش بودیم له شد اما من و دوستام سالمیم.

 

واکنش " ارسطوی پایتخت " به خبر درگذشت مهرداد میناوند + عکس

 

برای افتتاح یه خیریه به رشت رفته بودیم و از اونجا می خواستیم بریم نوشهر و بعد بابل سر مزار خدابیامرز هادی که متاسفانه به دلیل نبود علائم راهنمایی ماشین چپ کرد و به گواه همه اونهایی که دیدن نباید کسی سالم بیرون میومد.

مصاحبه ای در سال 86 :لطف خدا صدای خوبی دارم، اگر سال ها پیش از بین فوتبال و موسیقی یکی را باید انتخاب می کردم، موسیقی را انتخاب می کردم. آلبومی جمع کردم که هزینه زیادی هم متحمل شدم اما کار بسیار خوبی از آب در آمد. این آلبوم آماده است، اما منتظر یک زمان خاص هستم تا آن را روانه بازار موسیقی کنم. فکر نکنید که کلاس آواز هم نرفتم، تمامی این کلاس ها را هم رفته ام. او تک اهنگی با نیما نکسیا و پژمان جمشیدی بنام جام جهانی در سال 93 منتشر کرد.

 

 

مهرداد میناوند بازیکن فوتبال که تا امروز برای باشگاه های مختلفی مانند پرسپولیس، اشتورم گراتس و الشباب بازی کرده تمامی حرف و حدیث ها درباره بیماری صعب العلاجش را شایعه خواند.

مهرداد میناوند با اشاره به این مطلب که در سال های گذشته به خاطر تشخیص نادرست پزشکش و تجویز داروی نامناسب به سوژه شایعه پردازان تبدیل شده بوده، گفت:به مدت 7 سال ناآگاهانه با تجویز نادرست پزشکم به استفاده از داروی کورتون با دوز قوی پرداختم و همین موضوع باعث شد تا مردم تغییراتی را در ظاهر من احساس کنند و این تغییرات را به پای بیماری ام بنویسند.

۲۶ ساله بود که ۷۵ بازی ملی در کارنامه خود داشت و بیش از سی بازی به عنوان اولین بازیکن آسیا در لیگ باشگاه‌های اروپا به انجام رساند. بارها در مقابل تیم‌های بزرگ اروپا به مانند منچستر یونایتد، رئال مادرید، بایرن مونیخ، والنسیا، لیورپول، آرسنال، بارسلونا و دیگر تیم‌های بزرگ اروپا به میدان رفت.

 

مهرداد میناوند

 

بارها مقابل زیدان و بکام بازی کرد. او یک پیستون چپ مهارنشدنی در فوتبال ایران بود، اما خیلی زود غروب کرد، روبه‌رویش که می‌نشینی، حرف‌های زیادی برای گفتن دارد، سال‌ها زندگی در اروپا باعث شد که او تجربیات فراوانی کسب کند، اما در گفتگو: گاهی اوقات یک اشتباه کوچک باعث می‌شود که بعضی از آرزوهای‌تان بر باد رود، می‌گوید شاید از فوتبال ارضا شدم که دیگر ادامه نمی‌دهم.

او با خانواده سبز، حرف‌هایی بر زبان آورد که برای اولین بار شنیده می‌شد، می‌گفت: برای حرف‌هایم مدرک دارم، می‌گفت: ابایی از کسی ندارم، می‌گفت: به همه احترام می‌گذارد و می‌گفت: ...بله، او حرف‌های زیادی بر زبان آورد.

صحبت از (مهرداد میناوند) است، بازیکنی که از پاس، فوتبالش را در رده حرفه‌ای آغاز کرد و سپس به پرسپولیس پیوست، می‌گوید: عاشقانه پرسپولیس را دوست دارد. در ماه‌های اخیر، شایعات زیادی مبنی بر بیماری لاعلاج او بر سرزبان‌ها افتاد، چرا که او مدت زیادی در خارج از کشور بود، اما حالا که برگشته است، پاسخگوی این شایعات در گفتگو با ما بود... .

 

 

_ به عنوان اولین پرسش، میناوندبین سال‌های ۷۵ تا ۸۱ روزهای بسیار خوبی را پشت سر گذاشت، اما یک‌باره چه اتفاقی برای او افتاد؟

 

میناوند: اولین مقصر خودم بودم، چرا که من خیلی زود به تیم ملی رسیدم؛ در ۱۹ سالگی، در ۲۲ سالگی در جام‌جهانی، فیکس بازی کردم، قهرمان باشگاه‌های ایران شدم، بازی‌های زیادی را در لیگ باشگاه‌های اروپا به همراه اشتورم‌گراتس بازی کردم و... راستش را بخواهید، من کمی ارضا شدم.

 

 

از دیوید بکهام می‌ترسیدم

پرسپولیس برانکو در سال 94 چطور بود؟

تیم برانکو با همه نوساناتی که داشته قشنگ بازی می‌کند. بعد از بازی هشتم یا نهم من فکر می‌کنم به یک بلوغ تاکتیکی رسیدند که هم خوب موقعیت خلق می‌کنند و هم بازیکنانی دارند که اگر حفظ بشوند باتوجه به جوانی‌شان می‌توانند پرسپولیس را بیمه کنند.

 

 

عملکرد کدام بازیکنان بهتر بوده؟

اکثر بازیکنان خوب هستند. مهدی طارمی خیلی خوب است. انصاری می‌تواند آینده خوبی داشته باشد چون خیلی پخته کار می‌کند. ولی مهم این است که شما تداوم داشته باشی یعنی هر بازی بهتر از بازی قبل باشی. تا یادم نرفته بگویم که کامیابی‌نیا و مسلمان هم خیلی خوب هستند.

 

مهرداد میناوند

 

پرسپولیس زمان شما با این تیم چه فرقی دارد؟

این پرسپولیس تیمی است که می‌تواند در دل مردم جا بگیرد. البته تیم زمان ما هم 13-12بازیکن ملی‌پوش داشت. بازیکنان پرسپولیس از این تیم به تیم ملی رسیدند و بعد به باشگاه‌های اروپایی رفتند. دایی به هرتا و بایرن رفت و بیله‌فیلد. مهدوی‌کیا به هامبورگ و من به اشتورم گراتس، یعنی هرکس به یک جایی می‌رفت و این خیلی عالی بود. هم کمک به فوتبال ملی بود و هم کمک به فوتبال باشگاهی. امیدوارم این اتفاق برای این پرسپولیس هم بیافتد.

 

مهرداد میناوند

 

تیم ملی و کارلوس کی‌روش؟

من با حضور کی‌روش کلا موافقم هرچند این اواخر انگار بوی سیاست در فوتبال شنیده می‌شود و اگر این مساله در فوتبال ورود پیدا کند مردم این را می‌فهمند. کی‌روش یک مربی خارجی است که اسم دارد، کارنامه خوبی دارد اگرچه حتما نقاط منفی هم در او وجود داشته است. البته همه مربیان دنیا هم نقاط منفی دارند. من خودم عاشق کشورم هستم ولی باید بپذیرم مثلا در رشته کشتی ما می‌توانیم مربی صادر کنیم ولی در فوتبال ما حالاحالاها باید کسانی را بیاوریم که از آنها چیزهایی یاد بگیریم چون به نظر من ما در کل فوتبال‌مان 30درصد هم حرفه‌ای نیستیم.

 

مهرداد میناوند

 

آیا شما که در اروپا بازی داشتی می‌توانید مربی خوبی بشوید؟

100درصد من خودم احساس می‌کنم تفکراتم به برانکو خیلی نزدیک است. نزدیک از این بابت که ما باید یاد بگیریم که بازیکنی که در طول هفته تمرین می‌کند می‌تواند در خیلی از قابلیت‌ها پیشرفت کند و خودش را نشان دهد. مربیان خارجی خیلی روی تمرین تاکید دارند.

 

مهرداد میناوند

 

از روزهایی که در اروپا در اوج بودید خاطره‌ای دارید؟

خاطرم هست قبل از بازی اشتورم گراتس و منچستریونایتد از روزنامه دیلی‌میل لندن آمدند و با من مصاحبه کردند و البته خیلی رقابت حساسی برای من بود. روزی که مربی ما خواست ترکیب را اعلام کند اسم من و بکهام را در دو طرف نوشت و خصوصیات هر دوی ما را هم نوشت و گفت تو می‌توانی جلوی بکهام موفق شوی. من از یک هفته قبل از بازی خوابم نمی‌برد و همیشه به فکر بازی مقابل منچستر و دیوید بکهام بودم چون بکهام فوق‌العاده بود و من راستش ترسیده بودم. روز بازی ما 2 بر یک باختیم ولی من با صحبت‌های سرمربی واقعا عالی کار کردم و یکی از بهترین روزهای زندگی‌ام بود.

 

مهرداد میناوند

 

 قهرمان امسال لیگ برتر چه تیمی می‌شود؟

روی کاغذ و با فاکتورهایی که یک تیم قهرمان باید داشته باشد پرسپولیس خیلی خوب کار می‌کند و استحقاق قهرمانی را دارد. ذوب‌آهن هم عالی کار می‌کند، هم زیبا بازی می‌کند و هم یکدست است و این تیم هم می‌تواند قهرمان لیگ بشود.

 

مهرداد میناوند

 

عکس مهرداد میناوند را دزدیدند!

ستارگان 98 لقب بازیکنانی است که بعد از 20 سال ما را به جام جهانی 1998 فرانسه بردند. بازیکنانی که خیلی‌های‌مان هنوز با همان چهره‌های عرق کرده در دیدار مقابل استرالیا و آمریکا آنها را به خاطر سپرده‌ایم و اصلاً باور نمی‌کنیم پیر شوند چه رسد به اینکه ما را تنها بگذارند. آن نسل یک‌جورهایی انگار سرمایه نسل ما هستند. مثل عکس‌های دوربینی قدیمی که از دهه 60 گوشه‌ای قایم کرده‌ایم، مثل کلکسیون تمبرهایی که سال‌ها است سراغ‌شان نرفته‌ایم اما دل‌مان قرص است که داریم.

 

دارایی‌هایی قدیمی مثل این را آدم با چیزی جایگزین نمی‌کند. بعد از آن نسل بازیکنانی آمدند که شلوغ‌تر بودند، خوش‌ لباس‌تر، آن سبیل‌های پت و پهن را نداشتند اما در سینه ما جایگزین تیم 98 نشدند. مهرداد میناوند یکی از آنها است. بازیکنی که هم تحسین‌های بی‌اندازه نثارش شد هم بی‌رحمانه مورد نقد و قضاوت قرار گرفت. خودش هم انگار سرش درد می‌کرد برای این حاشیه‌ها. هر جا بود در مرکز توجه قرار می‌گرفت. بلد بود چطور دوربین‌ها و نگاه‌ها را سمت خودش بکشاند.

 

آخرین عکس مهرداد میناوند روی تخت بیمارستان + عکس

 

 

در 20 سالگی ستاره شد، در 30 سالگی تمام. فوتبال را بوسید و کنار کشید. اینکه اشباع شد یا زود به همه چیز رسید یک طرف ماجرا، اینکه حواسش به بیرون زمین بود و طرف دیگر. وقتی می‌آمد توی زمین، انگار موهایش را دانه دانه شانه زده بود. نه فقط به عنوان بال چپ با رضا شاهرودی رقابت داشت بلکه انگار در سوژه شدن و دیده شدن روی جلد روزنامه‌ها و هفته‌نامه‌های آن زمانه هم با هم کل داشتند.

 

نسل جدید چیز زیادی از او نمی‌داند. نهایتاً گوگل می‌کنند و چند ویدئوی بی‌کیفیت و رنگ پریده از یکی دو گل و پاس گلش را می‌بینند (چرا این همه فقر آرشیو داریم؟) یا کل‌کل‌های مردی ریشو و عینکی با صورتی پف کرده با هواداران استقلال را لایک می‌کنند، نهایتاً تقلید صدای علی پروین. آنها که در اینستاگرام شناورند چند عکس با لباس اشتروم گراتس از او دیده‌اند که در جدال با دیوید بکام است. افتخاری که نصیب او شد اما این همه چیزی نیست که در مورد مهرداد میناوند وجود دارد.

 

از 30 تا 40 سالگی انگار محو شد. همان سال‌هایی که خودش می‌گوید «اشتباه خودم بود. قبلاً می‌انداختم گردن این و اون اما الان می‌گم اشتباه خودم بود.» این بخشی از زندگی ستاره‌ای است که کمتر در موردش می‌دانیم و البته حالا دیگر فرقی ندارد. شماره 25 تیم ملی ایران بخش بزرگی از خاطرات مشترک نسل ما را بغل کرد، به دوربین چشمکی زد و رفت.

 

مهردادی که با شوخ‌طبعی ذاتی و حاضر جوابی «بچه تهرانی» حتی وقتی نیست باز هم کاری می‌کند که فقط از او برمی‌آید. آشتی دادن شهریار و جادوگر با چشم‌های اشک‌آلود. وقتی ناباورانه از هم می‌پرسند مگر می‌شود مهرداد میناوند زیر خاک آرامش بگیرد، بازیکنی که بی‌قراری در ذات او بود.

 

هنوز سه روز نشده که رفته اما آنها که با او خاطره دارند پیر شده‌اند. هنوز دل‌مان می‌خواهد برگردیم به روزهایی که توپ می‌آمد روی پای چپش، سرش را بالا می‌گرفت و سانتر می‌کرد. هی یاد علی دایی می‌افتم که هر وقت بحث پاس گل‌هایش می‌شد می‌گفت مهرداد! با اون سانترش جلوی کویت مهره‌های کمرم رو جابه‌جا کردی! و او می‌خندید.

 

روحش شاد که قاب خنده‌هایش با ما ماند و حالا انگار یک نفر به آلبوم سال 98 ما دستبرد زده و عکس مهرداد میناوند را دزدیده است. این جای خالی را حتی زمان هم پر نمی‌کند. / بیتوته

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها