جای تیام خالی نیست !

عملکرد مهاجم گلزن و آفریقایی تیم فوتبال استقلال باعث شده تا جای خالی مامه تیام به خوبی پر شود.

جای تیام خالی نیست !

به گزارش مستقل آنلاین ،  شیخ دیاباته مهاجم اهل کشور مالی تیم فوتبال استقلال، با گلی که در بازی دیشب برابر سپاهان در چارچوب رقابت‌های هفته بیست و هفتم لیگ برتر به ثمر رساند خود را صدر نشین جدول گلزنان لیگ کرد تا بدین ترتیب او یکی از ارزشمندترین بازیکنان آبی‌ها لقب بگیرد.

شیخ آبی پوشان در هر ۴ بازی اخیر تیمش از هفته بیست چهارم تا بیست و هفتم لیگ برتر موفق شده در هر بازی یک گل به ثمر برساند. این بازیکن در بازی برابر صنعت نفت، نساجی مازندران، پارس جنوبی و سپاهان موفق شده برای استقلالی‌ها گلزنی کند و حالا گلزن‌ترین بازیکن خارجی تاریخ استقلال محسوب می‌شود.

شیخ دیاباته با وجود مصدومیت‌هایی که در این فصل برای او رقم خورد، از لحاظ گلزنی و کسب امتیاز برای آبی پوشان عملکرد فوق العاده‌ای داشته تا جایی که او اکنون نامش در صدر فهرست گلزنان لیگ برتر قرار دارد. مهاجم خارجی آبی پوشان تا به اینجای رقابت‌های لیگ نوزدهم موفق شده ۱۲ گل برای تیمش به ثبت برساند و در کنار شهریار مغانلو در صدر جدول گلزنان لیگ برتر قرار بگیرد.

الماس سیاه لقبی است که پیش از این هواداران استقلال به جی لوید ساموئل و مامه تیام داده بودند. بازیکنانی که با عملکرد درخشان خود محبوب سکو‌ها شدند و ماجرای رفتن آن‌ها از استقلال، هنوز هم داغ هواداران استقلال را تازه می‌کند. طی سال‌های اخیر استقلال خرید خارجی زیاد داشته است. بازیکنانی مثل الحاجی گرو که آنقدر بد بودند که صدای سکو‌ها را هم در آورد.

همیشه خرید‌های خارجی بد نیستند. گاهی بازیکنی مثل جانواریو، تیام و دیاباته هم به لیگ ایران می‌آیند و آنقدر خوب بازی می‌کنند که تیم‌های حاشیه خلیج فارس برای خریدن آن‌ها دست به جیب می‌شوند. استقلالی‌ها به خاطر رفتن تیام چند سالی غر زدند. البته امسال دیاباته به خوبی جای تیام را پر کرده است. حالا استقلالی‌ها نگران تمدید قرارداد با شیخ هستند. شیخی که یک سال دیگر با آبی‌ها قرارداد دارد، اما ماجرای تیام هم مثل شیخ بود. او هم با استقلال قرارداد داشت اما سر از لیگ امارات و عجمان درآورد.

شیخ همان گلزنی است که استقلالی‌ها به آن نیاز دارند. وقتی کار مثل بازی رفت مقابل شهرخودرو و یا دیدار دیشب مقابل سپاهان گره می‌خورد، دیاباته وارد عمل می‌شود و کار را برای آبی‌ها در می‌آورد.

دیاباته تا به اینجای لیگ ۱۲ گل به ثمر رسانده و برای افزایش تعداد گل‌های خود ۳ بازی دیگر مقابل شهرخودرو، شاهین شهرداری و پیکان در پیش دارد و حالا شاید وقتی لیگ نوزدهم به پایان برسد، دیگر کسی دلش برای تیام تنگ نشود.

منبع :باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها