آمادگی قطر برای میزبانی فوتبال جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۷

فدراسیون فوتبال قطر قصد دارد نامزد کسب میزبانی مسابقات فوتبال جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۷ شود.

آمادگی قطر برای میزبانی فوتبال جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۷

به نقل از سایت insidethegames، فدراسیون فوتبال قطر در حال تهیه پیشنهادی برای میزبانی جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۲۷ است که چالش جدیدی با عربستان سعودی خواهد بود.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که شورای المپیک آسیا پیشتر اعلام کرد که عربستان و قطر برای کسب میزبانی بازی‌های آسیایی ۲۰۳۰ پیشنهادات خود را ارائه کرده اند.

تنش بین این ۲ کشور از سال ۲۰۱۷ به وجود آمد، آن زمان عربستان سعودی با متهم ساختن قطر به داشتن روابط با تروریسم، این کشور را تحت محاصره اقتصادی قرار داد.

تیم ملی فوتبال قطر در حال حاضر قهرمان جام ملت‌های آسیا است. این تیم سال گذشته در امارات متحده عربی در دیدار فینال ژاپن را سه بر یک شکست داد و شگفتی ساز شد. قطری‌ها همچنین میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ هستند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا مهلت ارائه پیشنهاد میزبانی جام ملت‌ها ۲۰۲۷ را تا ۳۰ ژوئن تمدید کرده  و در حال حاضر بیش از ۲ ماه به پایان این ضرب الاجل باقی مانده است.

کمیته اجرایی ۳۰ نفره کنفدراسیون فوتبال آسیا سال آینده درباره میزبان این رقابت‌ها تصمیم خواهد گرفت، اما ممکن است این تصمیم گیری به خاطر شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا به تعویق بیفتد.

کشور‌های ازبکستان اردن و عراق هم در گذشته برای کسب میزبانی رقابت‌های جام ملت‌ها ابراز علاقه کردند و ممکن است قبل از پایان مهلت، پیشنهاد خود ارائه کنند.

لازم به ذکر است که مهدی محمدنبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران امروز (سه شنبه) با ارسال نامه‌ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC ) درخواست میزبانی ایران در جام ملت‌های ۲۰۲۷ آسیا را مطرح کرد.

پیش از این ایران در سال‌های ۱۹۶۸ و ۱۹۷۶ میزبان جام ملت‌های آسیا بود که در هر ۲ دوره به قهرمانی این رقابت‌ها رسید.

گفتنی است دوره بعدی رقابت‌ها سال ۲۰۲۳ خواهد بود که کشور چین میزبان این رقابت‌ها است.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها