درخواست عجیب یک ملی‌پوش از احمدی‌نژاد+عکس

محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری سابق ایران علاقه خاصی به رشته ورزشی فوتبال داشت.

درخواست عجیب یک ملی‌پوش از احمدی‌نژاد+عکس

اولین حضور جدی احمدی‌نژاد در فوتبال ایران، یک سال بعد از حضور او در کاخ ریاست جمهوری و پیش از سفر تیم ملی به آلمان برای حضور در جام جهانی ۲۰۰۶ برمی‌گردد که وی در نشست با بازیکنان ملی پوش، با حضور محمد دادکان و در شرایطی که رابطه تیره‌ای بین رئیس وقت فدراسیون و رئیس سازمان تربیت بدنی وجود داشت، سعی کرد با حرف‌های روحیه بخش ملی پوشان را به انجام بازی‌های بهتر در جام جهانی ترغیب کند.

مرتبه بعدی حضور احمدی‌نژاد در جمع ملی پوشان به اردوی تیمِ علی دایی برای حضور در مرحله اول مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۰ برمی‌گردد که وی به همراه محمد علی‌آبادی، رئیس سازمان تربیت بدنی و این بار با حضور مهدی تاج که در آن زمان مدیر تیم‌های ملی بود، سری به اردوی تیم ملی زد و در جمع بازیکنان به گفت‌وگو نشست.

رئیس جمهوری سابق ایران البته در دیدار تیم‌های ملی ایران و عربستان که در روز هشتم فروردین‌ماه ۸۸ برگزار شد و با شکست ۲ بر یک ایران همراه بود، به ورزشگاه آزادی رفت و پس از آن مسابقه‌ی تلخ و البته به گفته علی دایی، این سرمربی را از سمت خود برکنار کرد.

احمدی‌نژاد سپس پیش از دیدار حساس ایران و کره جنوبی در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ در تهران سری به اردوی تیم ملی زد و با بازیکنان گفت‌وگو کرد که این گزارش تصویریِ امیرحسین خیرخواه، مربوط به آخرین حضور او در جمع ملی پوشان است که پیش از سه بازی حساس تیم ملی ایران در دور مقدماتی جام جهانی است.

نکته جالب در این تصاویر، غیبت مهدی رحمتی در جمع ملی پوشان است که نشان از زمان این بازی دارد؛ زمانی که رحمتی از تیم ملی خط خورده و ایران برای سه بازیِ نهایی مقابل قطر، لبنان و کره جنوبی و کسب ۹ امتیاز حساس و صعود به جام جهانی خود را آماده می‌کرد.

تصاویر کمی قبل از پایان دوران ریاست جمهوری احمدی‌نژاد است که همان روزها و با برگزاری انتخابات سال ۱۳۹۲ جای خود را به حسن روحانی داد.

احمدی‌نژاد در این بازدید که با حضور قابل توجه محافظان‌اش همراه بود، با تک تک بازیکنان صحبت کرد و حرف‌های جالبی را هم درباره آنها به زبان آورد که نشان از تعقیب فوتبال توسط او داشت؛ به‌عنوان مثال او درباره این صحبت کرد که یک شوت آندو می‌تواند ملتی را خوشحال کند یا جواد نکونام مثل یک شیر در میانه میدان می‌جنگد.

یکی از خاطرات جالب این بازدید به درخواست فرزاد حاتمی از رئیس جمهوری برای انداختن عکس سلفی برای صفحه اینستاگرامش برمی‌گردد که این مسئله با واکنش جواد نکونام و عقب نشینی این مهاجم سابق تیم ملی همراه بود!

در جمع بازیکنان و ملی پوشان، دن گاسپار کمک کی روش و مربی گلرهای وقت تیم ملی، به واسطه حضور در آمریکا و بخاطر اطلاع از جو سیاسی ، بیشترین هیجان را به حضور احمدی نژاد در تیم ملی داشت.

این تیمی است که بعد از این سه بازی به جام جهانی صعود کرد و دوباره و این بار در کاخ ریاست جمهوری ملاقات دیگری با احمدی‌نژاد داشت؛ ملاقاتی که احمدی‌نژاد در آن، ۵۰ میلیون تومان پول نقد و یک حواله ورود خودرو خارجی به تمام اعضای کادر تیم ملی اهداء کرد.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها